Złodziej luksusowych aut zatrzymany

Wrocławscy policjanci zatrzymali 22 – latka podejrzanego o włamania i kradzieże luksusowych samochodów. Podczas zatrzymania mężczyzna próbował uciec kradzionym Mercedesem. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli narzędzia i przyrządy służące do włamań oraz szereg przedmiotów pochodzących z przestępstw m.in. dowody osobiste, paszporty. Odzyskali również trzy skradzione luksusowe samochody.

Policjanci sekcji kryminalnej komisariatu Wrocław Stare Miasto wspólnie z funkcjonariuszami sekcji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wpadli na trop złodzieja luksusowych samochodów. Podczas zatrzymywania 22 – latek usiłował uciec samochodem, próbując najechać na interweniujących policjantów. Funkcjonariusze, by uniemożliwić mu ucieczkę, zmuszeni byli wybić szybę w aucie. Jak się okazało Mercedes, którym jechał złodziej został wcześniej skradziony na terenie dzielnicy Fabryczna.

W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli narzędzia i przyrządy służące do otwierania zamków drzwi wejściowych do mieszkań i samochodów oraz przedmioty pochodzące z przestępstw, m.in. paszporty i dowody osobiste. Funkcjonariusze odzyskali też kolejne dwa luksusowe samochody: BMW – skradzione z terenu Obornik Śląskich oraz Mercedesa skradzionego z wrocławskich Krzyków.

Policjanci podejrzewają zatrzymanego o dokonanie, co najmniej 13 przestępstw, w tym o włamania do domów jednorodzinnych, kradzieże samochodów i kradzieże lusterek. Mężczyzna był już wcześniej notowany również za kradzieże i włamania.

Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności dotyczące przestępczego procederu. Za kradzieże i włamania 22 – latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KGP

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , ,

Autor: autoadmin

Komentarze są wyłączone.