Volkswagen na Międzynarodowej Wystawie Samochodów Użytkowych

Na najważniejszych europejskich targach samochodów użytkowych, które odbędą się w dniach od 18 do 27.09.2012 w Hanowerze, marka Volkswagen Samochody Użytkowe przedstawi kompletną ofertę lekkich samochodów użytkowych w wielu różnych wariantach.

Volkswagen eTNajważniejszymi punktami w tym roku są kwestie związane z BlueMotion Technology, samochody z napędem na wszystkie koła oraz różnorodne rozwiązania specjalnych zabudów na bazie wszystkich czterech serii modeli. Volkswagen Samochody Użytkowe zajmuje w tym roku ponad 10.000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, na której zaprezentowanych zostanie prawie 120 samochodów.

 

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe, jako producent lekkich samochodów dostawczych, oferujący największą różnorodność wariantów, prezentuje bogatą ofertę modeli. Na stoisku targowym w hali 12, na powierzchni 4528 metrów kwadratowych wystawionych zostanie 31 samochodów przeznaczonych do różnych zadań. Oprócz modeli do jazd próbnych, znajdujących się w pobliżu pawilonu 35, pod estetycznym, drewnianym dachem zaprezentowane zostaną 63 samochody z różnymi rozwiązaniami zabudowy. Łącznie marka Volkswagen Samochody Użytkowe zajmuje na targach w Hanowerze – w swoim rodzinnym mieście – powierzchnię 10.033 metrów kwadratowych.

Think Blue i eT!: We wszystkich seriach modeli Volkswagen Samochody Użytkowe kładzie szczególny nacisk na mocne i możliwie oszczędne napędy. Uzyskanie najniższych wartości spalania umożliwia BlueMotion Technology, pakiet rozwiązań, który dostępny jest dla Caddy, wszystkich wariantów serii T5, Amaroka i Craftera. Podczas IAA najoszczędniejsze warianty ze wszystkich serii modeli wystawione będą w specjalnej strefie. Zaprezentowany zostanie również prototyp samochodu elektrycznego – eT!. Wersja ta, przeznaczona głównie dla firm kurierskich, pokazuje jak może wyglądać przyszłość lekkich samochodów dostawczych. eT! prezentuje – jako przyszłościową wizję – maksymalny, osiągalny obecnie poziom technologiczny dla samochodów elektrycznych, wykorzystywanych do celów firmowych. Szczególnie interesująca jest możliwość samodzielnego, półautomatycznego poruszania się samochodu w mieście.

Kompetencja w dziedzinie napędu na wszystkie koła. Volkswagen Samochody Użytkowe – jako jedyny producent lekkich pojazdów dostawczych – oferuje wszystkie modele, od Caddy do Craftera, z napędem na wszystkie koła 4MOTION. Ta wersja napędu spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów: co piąty sprzedany samochód użytkowy z logo VW jest napędzany na wszystkie koła. Marka ma w swojej ofercie pojazdy odpowiadające zróżnicowanym potrzebom: samochody dostawcze, podwożące narciarzy z hotelu do wyciągu, pojazdy rodzinne na wyprawy poza utartymi szlakami, pickupy dla osób pracujących z dala od głównych dróg, czy Craftera do ciężkiej pracy w ekstremalnych warunkach terenowych.

Zabudowy specjalne. Największą część powierzchni wystawienniczej zajmują w tym roku samochody z rozmaitymi rodzajami zabudów wykonanych przez współpracujących z Volkswagenem specjalistów. Zaprezentowane zostaną 63 zabudowy i modyfikacje nadwozia, między innymi historyczny T1, Crafter w wersji 7,5t, Amarok z podnośnikiem koszowym, Transporter w wersji do przewozu chorych oraz samochód z chłodnią zasilaną bateriami słonecznymi. Tą zróżnicowaną ofertą lekkich samochodów dostawczych na bazie czterech serii modeli, Volkswagen Samochody Użytkowe jednoznacznie podkreśla swoją wiodącą pozycję na rynku w tym segmencie pojazdów.

Kolejne tematy prezentowane podczas targów IAA to dziesięciolecie istnienia CarePort – programu, który skupia w sobie zadania związane z finansowaniem, ubezpieczeniem, serwisem i mobilnością samochodów użytkowych marki Volkswagen oraz jubileusz „65 lat Transportera”, z okazji którego wystawionych zostanie dziesięć historycznych Volkswagenów.

Konferencja prasowa Volkswagen Samochody Użytkowe rozpocznie się 18 września o godzinie 10:15, w sali 1 Convention Center na terenie hanowerskich targów.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.