Ponad 4 miliony hybryd Toyoty na świecie

Toyota Motor Corporation poinformowała, że łączna sprzedaż samochodów hybrydowych koncernu przekroczyła w Japonii liczbę 2 mln sztuk, oraz 4,6 mln na całym świecie (stan na 31 października 2012 r.). W samym tylko 2012 roku (styczeń-październik) hybrydy znalazły ponad 1 milion nabywców na świecie.

ToyotaToyota Motor Corporation produkuje obecnie 19 modeli osobowych z napędem hybrydowym, oraz jeden model typu Plug-in, czyli pojazd hybrydowy z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka. Samochody hybrydowe koncernu są oferowane w 80 krajach świata.
Do końca 2015 roku Toyota planuje wprowadzić do sprzedaży 15 nowych modeli hybrydowych, rozszerzając ofertę o nowe rynki.

Udział samochodów hybrydowych w całkowitej sprzedaży koncernu rośnie. W Japonii, po wprowadzeniu kompaktowego modelu Aqua, wynosi już 40%, globalnie przekracza 14%.

Według obliczeń Toyoty, od 1997 roku, kiedy zadebiutowała technologia hybrydowa, jej wykorzystanie pozwoliło obniżyć emisję CO2 w motoryzacji o 30 mln ton, a zużycie paliwa o 11 mln litrów (porównując do parametrów zużycia i emisji samochodów spalinowych o podobnej wielkości).

Rosnąca popularność samochodów hybrydowych Toyoty na świecie potwierdza kluczowe znaczenie tej technologii w strategii koncernu w XXI w.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.