McLaren 12C GT Can-Am Edition – ekstremalna maszyna torowa

McLaren 12C GT Can-Am to model opracowany przez oddział McLaren GT i przeznaczony wyłącznie do jazdy torowej.

McLarenSamochód powstał w oparciu o wyścigową wersję GT3 i został wyposażony w agresywny pakiet aerodynamiczny nadwozia, który pozwala zwiększyć siłę docisku aż o 30 procent. W skład pakietu wchodzą: przedni spoiler, duże tylne „skrzydło” wykonane z włókna węglowego oraz liczne wloty powietrza pomagające schłodzić poszczególne elementy pojazdu podczas szybkiej jazdy. Całość uzupełniają aluminiowe obręcze kół z oponami Pirelli.

 

W kabinie znalazła się pełna klatka bezpieczeństwa zaaprobowana przez FIA. Inne sportowe elementy to czarne fotele kubełkowe, sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz kierownica zapożyczona z modelu GT3. Na pokładzie producent umieścił nawet klimatyzację, która zapewni odpowiednie warunki termiczne w czasie „gorącego” wyścigu.

 

Do napędu służy 3,8-litrowy silnik V8 twin-turbo o mocy 680 KM. Niestety, jednostka nie otrzymała homologacji do użytku publicznego, więc jej osiągi będzie można sprawdzić wyłącznie na zamkniętym torze.

 

Powstanie zaledwie 30 egzemplarzy modelu McLaren 12C GT Can-Am. Każdy będzie kosztował 375 000 euro. Produkcja ruszy w marcu przyszłego roku.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.