Ener-G-Force – „Gelenda” przyszłości

Prototyp Ener-G-Force to wizjonerska interpretacja kultowej terenówki Mercedesa z 1979 roku. Auto bazuje na koncepcyjnym samochodzie policyjnym, przygotowanym na konkurs Los Angeles Design Challenge.

Mercedes-Benz Ener-G-ForcePodobnie jak wóz patrolowy, cywilny Ener-G-Force na nowo interpretuje klasyczną formę Klasy G. Monumentalna sylwetka wspiera się na 20-calowych kołach, a nad przednim pasem dominuje pełen ekspresji wlot powietrza i oświetlenie LED w kształcie litery „G”.

Woda przechowywana w zbiornikach na dachu prototypu Ener-G-Force trafia do wodnego konwertera, gdzie zasoby zostają przekształcone w wodór zasilający ogniwa paliwowe. Urządzenia do magazynowania energii elektrycznej kryją się w osłonach progów, które zmieniają barwę zależnie od stopnia naładowania baterii. Ener-G-Force nie emituje nic więcej poza wodą, a jego zasięg wynosi 800 km.

Zaawansowana elektronika precyzyjnie dobiera moment obrotowy, generowany przez silniki elektryczne w piastach kół. Zainstalowany na dachu skaner 360 Terra-Scan permanentnie monitoruje nierówności i na podstawie wygenerowanego obrazu dostosowuje siłę tłumienia zawieszenia, aby zapewnić maksymalną trakcję niezależnie od rodzaju nawierzchni.

Ener-G-Force  jest tylko konceptem, jednak szefowie firmy przynają, że samochód zdradza jak będzie wyglądał język projektowania nowych terenowych modeli Mercedesa.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Ener-G-Force - "Gelenda" przyszłości, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Tagi: , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.