500-tysięczny motocykl BMW GS z silnikiem typu boxer

Z taśmy produkcyjnej zjechał 500-tysięczny motocykl BMW z wyposażonej w dwucylindrowy przeciwsobny silnik (boxer) serii GS – model R 1200 GS.

 

BMW GS - 500000Motocykle produkowane są w  fabryce BMW w Berlinie w dzielnicy Spandau od 1969 r., a od 1980 także modele GS z silnikami boxer. Czyli motocykle budzące w ludziach tęsknotę za przygodą, za wyprawą na choćby najdalsze zakątki Ziemi.

 

Jesienią 1980 r. BMW Motorrad zaprezentowało model R 80 G/S, maszynę, która łączyła w sobie zalety off-roadera i motocykla ulicznego. To, co zaczęło się od 798 cm3 i 50 KM, rozwinęło się przez trzy dekady w fascynujący, ultranowoczesny motocykl typu enduro w postaci R 1200 GS o mocy 125 KM z pojemności 1170 cm3. Po drodze do znakomitej konstrukcji bazowej doszły najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu technologii zawieszeniowej oraz systemy elektronicznej regulacji, jak ABS, kontrola trakcji czy zawieszenie półaktywne. Wciąż trwający, a przede wszystkim konsekwentny rozwój wyposażanych w silniki typu boxer modeli GS to podstawowy powód, dla którego motocykle te zdobyły i utrzymują status najlepiej sprzedawanych turystycznych enduro na świecie.

 

Stephan Schaller, prezes BMW Motorrad: „Łącząc zalety drogowe, terenowe i codzienną funkcjonalność, BMW Motorrad stworzyło nowy gatunek enduro w postaci R 80 G/S. Dwucylindrowy, leżący boxer GS stał się synonimem tego segmentu. Niezwykłe talenty wyposażanych w silniki przeciwsobne modeli GS – dynamika jazdy, umiejętności terenowe, komfort i wytrzymałość – podlegały ciągłemu doskonaleniu i przenoszone były z wielkimi sukcesami do innych serii motocykli BMW.”

 

Marc Sielemann, szef fabryki BMW Motorrad w Berlinie: „Jako fabryka uważamy za zaszczyt możliwość nawiązywania do wspaniałej historii sukcesów legendarnego leżącego dwucylindrowego boxera GS. W zeszłym roku rozpoczęliśmy nowy etap ewolucji wraz z precyzyjnym chłodzeniem silników. Wyprodukowanie pół miliona motocykli podkreśla fakt, że boxer GS jest bardziej niż kiedykolwiek najważniejszym elementem naszej motocyklowej produkcji.”

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.