Gdańsk: Udany pościg za handlarzem narkotyków

Gdańscy policjanci zatrzymali po pościgu 27-letniego Andrzeja P. podejrzanego o handel narkotykami. W jego volkswagenie, na przednim siedzeniu pasażera znaleziono worek a w nim dwie półkilogramowe paczki z amfetaminą o czarnorynkowej wartości ponad 30 tys. zł. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku zatrzymali w ubiegły poniedziałek 27-letniego Andrzeja P. na gdańskiej Zaspie. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać przed nimi samochodem marki Volkswagen. Policjanci ruszyli w pościg. Chwilę potem uciekający samochód uderzył w betonowy śmietnik, otarł się o płot i zatrzymał na drzewie. Jak się okazało, mężczyzna przewoził narkotyki. Na przednim siedzeniu pasażera policjanci znaleźli worek a w nim dwie półkilogramowe paczki z czystą amfetaminą. Zabezpieczone narkotyki to 4960 porcji konsumpcyjnych środka psychotropowego o wartości czarnorynkowej ponad 30 tys. zł.

Po zatrzymaniu Andrzej. P trafił do policyjnego aresztu. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj sąd tymczasowo aresztował mężczyznę.

Źródło: KGP