Wpadł na blokadzie

Kierowcę podejrzewanego o ucieczkę z miejsca wypadku drogowego w okolicach Nidzicy, w którym zginęły dwie osoby, zatrzymali policjanci z Nowego Dworu. 60-letni mężczyzna wpadł na blokadzie zorganizowanej przez mundurowych w Czosnowie.

Wczoraj około 19:20 do oficera dyżurnego nowodworskiej komendy dotarła informacja, że na trasie krajowej nr 7 w okolicach Nidzicy doszło do tragicznego wypadku. Jak ustalili policjanci jadący w kolumnie pojazdów mercedes vito wyprzedzając wjechał na przeciwległy pas ruchu, zajeżdżając tym samym drogę seatowi. Kierowca seata chcąc uniknąć czołowego zderzenia z Mercedesem został zmuszony do zjechania na pobocze. Niestety nie miał dużej możliwości manewru. Uderzył w barierę ochronną, stracił panowanie nad samochodem i zderzył się czołowo z jadącymi w kierunku Mławy pojazdami. W wyniku zderzenia śmierć poniósł kierowca i pasażerka seata.

Sprawca nie zatrzymał się na miejscu wypadku. Świadkowie zdarzenia dokładnie opisali samochód podając wiele szczegółów identyfikujących auto. Policjanci szybko ustalili, że pojazd ma rejestrację warszawską i najprawdopodobniej właśnie w tym kierunku będzie jechał. Bezzwłocznie poinformowano wszystkie komendy znajdujące się na przypuszczalnej trasie jego ucieczki.
Ta wiadomość natychmiast dotarła do patroli również w powiecie nowodworskim. Mundurowi przygotowali blokadę. Około godziny 20:20 w Czosnowie policjanci z sekcji ruchu drogowego zauważyli samochód, którego wygląd zgadzał się z podanym przez świadków opisem. Zachowując wszelkie środki ostrożności zatrzymali auto do kontroli. 60-letni Stanisław Ł. siedzący za kierownicą Mercedesa został zatrzymany do wyjaśnienia. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że był trzeźwy. Trwają sprawdzenia, czy mężczyzna nie kierował pod wpływem narkotyków. Policjanci sprawdzili również stan trzeźwości towarzyszącego mu pasażera. Okazało się, że miał 0,7 promila alkoholu we krwi. Auto zostało zabezpieczone, a trwające śledztwo wyjaśni okoliczności tragicznego wypadku.

Źródło:KGP

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , ,

Autor: autoadmin

Komentarze są wyłączone.