Volvo na IAA 2013

Oprócz konceptu Volvo Concept Coupe, szwedzka firma pokazała we Frankfurcie nowe silniki Drive-e i automatyczne skrzynie biegów. 

O ile pokazane na targach IAA Volvo Councept Coupe nie będzie produkowane, o tyle jego silnik jeszcze w tym roku trafi do klientów. Otworzy on nową rodzinę czterocylindrowych silników Drive-E o pojemności 2 litrów. Początkowo będzie dostępny Diesel o mocy 181 KM i jednostki benzynowe o mocach 245 i 306 KM. Wraz z nimi debiutuje nowa automatyczna skrzynia biegów o ośmiu przełożeniach łączona tylko z jednostkami Drive-E.

 

Wszystkie silniki Drive-E zostały od podstaw skonstruowane przez inżynierów Volvo i mają być produkowane w szwedzkiej fabryce w Skovde. W ciągu kilkunastu miesięcy wszystkie silniki 5-cio i 6-cio cylindrowe zostaną zastąpione przez nowoczesne dwulitrowe jednostki o czterech cylindrach. Idea jest bardzo prosta: wszystkie silniki będą miały tę samą pojemność, będą się jednak różniły mocą. Diesle będą miały docelowo moc od 120 do 232 KM, a motory benzynowe od 140 do 306 KM. Wersje benzynowe będą dostępne jako hybrydy.

 

Nowe silniki spełniają normę emisji spalin Euro 6 i emitują mniej CO2, niż starsze jednostki. Zużywają też mniej paliwa. Jest to zasługa nie tylko nowych skrzyń biegów i mniejszej pojemności, ale także ich starannie dobranej charakterystyki. W ich projektowanie została włączona firma Polestar, która coraz ściślej współpracuje z Volvo Car Group.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.