Tragiczny weekend na drogach

286 wypadków drogowych, 58 osób zabitych, 268 osób rannych – to bilans ostatniego weekendu na polskich drogach. Policja apeluje o bezpieczną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych.

Do najtragiczniejszego wypadku doszło w sobotę na krajowej „ósemce”. Tuż po godzinie 5.00 na wyjeździe z Suwałk od strony Augustowa dostawczy volkswagen zderzył się z autobusem. Na miejscu zginęli obaj kierowcy oraz dwóch pasażerów volkswagena. Jedenaście osób trafiło do szpitala. Jedna z nich jest w stanie ciężkim. Droga była zablokowana przez 5 godzin.

W niedzielę rano około godz. 6.00 w miejscowości Łabiszynek na trasie z Gniezna do Bydgoszczy zderzyły się czołowo renault i volkswagen, a w nie uderzyło kolejne auto. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 21-letni kierowca renault i jego 55-letnia pasażerka. Sześć innych osób z obrażeniami trafiło do szpitala. Droga była zablokowana przez 3 godziny.

W Zgierzu zatrzymano pijanego sprawcę wypadku drogowego. Mężczyzna na przejściu dla pieszych potrącił 60-letnią kobietę i uciekł, nie udzielając jej pomocy. Chwilę później zderzył się z fiatem i wpadł w ręce mundurowych. Kierowca poloneza był pijany – za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu surowa kara.

Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię na drodze. Należy pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków jazdy oraz o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza że pogoda sprzyja wypadkom.

Źródło: KGP

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , ,

Autor: autoadmin

Komentarze są wyłączone.