Szybcy i Wściekli 6 na ekranach kin już od 24 maja – rezerwujcie czas!

12 lat temu, film Szybcy i wściekli, którego akcja rozgrywała się wśród uczestników nielegalnych wyścigów ulicznych we wschodnim Los Angeles, stał się przebojem lata i przyniósł 207 mln USD wpływów. 2 lata temu Szybcy i wściekli 5 podczas pierwszych trzech dni wyświetlania zarobili 86 mln USD, co okazało się najlepszym otwarciem w historii Universal Pictures. Ostatecznie film zarobił ponad 625 mln USD i było to o tyle niezwykłe, że prawie nie zdarza się, aby piąta część serii była tak wielkim przebojem. Dzisiaj, wszystkie pięć filmów zgromadziło na swoim koncie ponad 1,5 mld USD wpływów, a wiadomość o premierze kolejnej, szóstej już części wywołała olbrzymie poruszenie wśród fanów.

Na czele obsady filmu Szybcy i wściekli 6 stanęli ponownie VIN DIESEL, PAUL WALKER i DWAYNE JOHNSON, a dołączyli do nich tacy ulubieńcy fanów jak MICHELLE RODRIGUEZ, JORDANA BREWSTER, TYRESE GIBSON, CHRIS „LUDACRIS” BRIDGES, SUNG KANG, JOHN ORTIZ, GAL GADOT i ELSA PATAKY. Na ekranie pojawią się też nowe twarze – LUKE EVANS i GINA CARANO.

Od czasu, kiedy w Rio de Janeiro, Dom (Diesel) i Brian (Walker) dokonali skoku na przestępcze imperium, nasi bohaterowie rozproszyli się po świecie. Ponieważ jednak nie mogą wrócić do domu, ich życie nie do końca jest spełnione. W tym samym czasie Hobbs (Johnson) znajduje się na tropie niebezpiecznej organizacji przestępczej działającej w 12 krajach. Jak się okazuje, prawą ręką przywódcy organizacji (Evans) jest Letty (Rodriguez), niegdyś ukochana Doma, który przekonany był o jej śmierci. Jedynym sposobem na powstrzymanie przestępców jest pokonanie ich w ulicznych wyścigach. Dlatego też Hobbs zwraca się do Doma, aby ten wraz ze swoim elitarnym zespołem kierowców pojawił się w Londynie. Zapłata? Pełne zwolnienie z winy i powrót do domów i rodzin.

Reżyserem tej części został JUSTIN LIN, którego dziełem są także trzy poprzednie filmy z serii Szybcy i wściekli. Produkcją zajęli się NEAL H. MORITZ (Szybcy i wściekli, Jestem legendą), Vin Diesel (Szybcy i wściekli 5, Szybcy i wściekli) i CLAYTON TOWNSEND (Szybcy i wściekli: Tokio Drift, Druhny). CHRIS MORGAN (Szybcy i wściekli 5, Szybko i wściekle) to producent wykonawczy i autor scenariusza powstałego w oparciu o postaci stworzone przez GARY’EGO SCOTTA THOMPSONA (Szybcy i wściekli). Zdjęcia – STEPHEN F. WINDON (Szybcy i wściekli 5, Szybcy i wściekli: Tokio Drift). Montaż – CHRISTIAN WAGNER (Szybcy i wściekli 5, Szybko i wściekle, Mission Impossible II) i KELLY MATSUMOTO (Szybcy i wściekli 5, Szybcy i wściekli: Tokio Drift). Kostiumy – SANJA MILKOVIC HAYS (Szybcy i wściekli, Mumia: Grobowiec Króla Smoka). Producenci wykonawczy – AMANDA LEWIS (Szybcy i wściekli 5, Szybko i wściekle) i SAMANTHA VINCENT (Szybcy i wściekli 5, Szybko i wściekle).  Scenografia – JAN ROELFS (47 Ronin, Idol z piekła rodem). Muzyka – LUCAS VIDAL (Kruk. Zagadka zbrodni, Zimne światło dnia).

O PRODUKCJI

Podczas procesu kompletowania obsady do kolejnej części, sami aktorzy okazali się być dla siebie jak rodzina. Ojciec chrzestny serii, Neal Moritz obserwował jak zespół rozwijał się na przestrzeni lat. „Rodzina Szybkich i wściekłych jest razem od prawie 14 lat i tworzy już własną historię”, mówi. „W trakcie realizacji filmów rodziły się dzieci, odbywały śluby, a nasi współpracownicy przeżywali wzloty i upadki zarówno w zawodowym jak i prywatnym życiu. Wszyscy ponownie pojawili się na planie, nie tylko dlatego, że świetnie bawili się podczas realizacji pierwszej części Szybkich i wściekłych, ale także dlatego, że ten film podoba im się jako widzom. Chociaż na planie mamy do czynienia z bardzo różnymi osobowościami, na ekranie widać chemię, która ich łączy.”

Akcja Szybkich i wściekłych 6 rozpoczyna się kilka miesięcy po skoku w Rio, kiedy bohaterowie są rozproszeni po całym świecie. Dom i Elena mieszkają na Wyspach Kanaryjskich razem z młodymi rodzicami Brianem i Mią. Han i Gisele są w Hong Kongu, Tej osiedlił się na Kostaryce, a uwielbiający rozrywkę Roman prowadzi życie podróżnika. Miliony na koncie sprawiają, że życie naszych bohaterów jest dużo łatwiejsze, jednak to, że są poszukiwani sprawia, że ciągle muszą oglądać się za siebie żyjąc w strachu przed rozpoznaniem.

Wspominając o ewolucji, jaką przeszli bohaterowie, reżyser Justin Lin stwierdza, „Bardzo interesowała mnie odpowiedź na pytanie ‚Co daje prawdziwą satysfakcję?’. Chciałem zwrócić uwagę widzów na fakt, że Dom, Brian i pozostali bohaterowie mają przyjaciół, rodziny i wszystko, co mogą kupić za pieniądze, istnieją jednak rzeczy, które ich prześladują… i co więcej teraz pojawia się przed nimi jedyna szansa na odzyskanie spokoju i wolności.”

 

Pokonując ocean:

seria kieruje się na wschód

 

Po latach bawienia widzów historiami rozgrywającymi się w Los Angeles, Miami, Tokio, na Dominikanie, w Meksyku oraz mrocznych fawelach Rio de Janeiro, realizatorzy filmu Szybcy i wściekli 6  zdecydowali się na przeniesienie akcji do Europy.

 

Zdjęcia w Londynie, Glasgow i Liverpoolu

Pierwsze cztery tygodnie zdjęć, zamiast pędzić na złamanie karku autostradami A1 i M4, większość aktorów – Johnson,  Walker, Johnson, Rodriguez, Gibson, Bridges, Kang, Gadot i Carano – spędziła w halach zdjęciowych Shepperton Studios realizując sceny dialogowe. Zdjęcia w Londynie rozpoczęły się dokładnie w czasie, kiedy oczy świata skierowane były na ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich 2012. Dzięki temu, realizatorzy mieli niezwykłą okazję wzięcia udziału w kilku wydarzeniach olimpijskich i kibicowania swoim faworytom.

Bardzo istotne dla filmowej opowieści były zdjęcia w ikonicznych lokacjach Londynu takich jak Piccadilly Circus, stadion Wembley, Lambeth Bridge, Canary Wharf, Waterloo Station oraz Battersea Power Station. Wszystkie one odbyły się jesienią, kiedy miasto powróciło do swojego codziennego rytmu. Filmowcy zwracali uwagę na to, aby uchwycić wszystkie istotne aspekty Londynu – mroczne ulice Hackney we wschodniej części miasta, Tamizę, spektakularny Tower Bridge i oświetlone neonami ulice Piccadilly.

10-tonowy czołg Chieftain na Wyspach Kanaryjskich

W połowie października ekipa i aktorzy wyruszyli na Teneryfę na Wyspach Kanaryjskich, aby spędzić tam kilka tygodni. Wyspy Kanaryjskie, które, jak powiedziała Mia, jedna z bohaterek Szybkich i wściekłych 5, „nie posiadają umowy ekstradycji ze Stanami Zjednoczonymi”, są teraz zgodnie ze scenariuszem schronieniem dla Doma i Briana i oferują przy tym mnóstwo opcji realizacyjnych dla ekipy. Zielona, północna część wyspy stała się miejscem zamieszkania Doma i Eleny oraz Briana i Mii. Także tam znajdował się szpital, w którym urodził się mały Jack oraz miejsce, które na ekranie zagrało tropikalną Kostarykę – miejsce zamieszkania Teja.

Droga szybkiego ruchu biegnąca przez surowe, spalone słońcem góry w południowym rejonie wyspy okazała się idealna na potrzeby zapierającej dech w piersiach sekwencji, w której Shaw i jego ludzie porywają konwój. Dwa różne odcinki drogi budowane przez lokalne władze, 5-cio i 10-kilometrowy, pozwoliły ekipie na przygotowanie sceny z udziałem czołgu Chieftain, który pędzi drogą spychając z niej samochody.

 

OBSADA

Pochodzący z Nowego Jorku, VIN DIESEL (Dominic Toretto / produkcja) jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych aktorów w Hollywood. Ostatnio można go było oglądać w takich filmach jak Szybcy i wściekli 5 (Fast Five), Szybko i wściekle (Fast & Furious), Babylon A.D., Uznajcie mnie za winnego (Find Me Guilty), Pacyfikator (The Pacifier), Kroniki Riddicka (The Chronicles of Riddick), Pitch Black czy xXx. Jednak na pierwszym miejscu osiągnięć aktora cały czas znajduje się przełomowa rola w przeboju roku 2001 Szybcy i wściekli (The Fast and the Furious), za którą otrzymał nagrodę MTV. Diesel pojawił się też w filmie Szeregowiec Ryan (Saving Private Ryan) w reżyserii Stevena Spielberga.

PAUL WALKER (Brian O’Conner) oprócz roli w przeboju sprzed dwóch lat Szybcy i wściekli 5 (Fast Five), pojawiał się ostatnio w takich filmach jak Brick Mansions, Takers, Szybko i wściekle (Fast & Furious), Sztandar chwały (Flags of our Fathers), Przygoda na Antarktydzie (Eight Below), Potęga strachu (Running Scared), Błękitna głębia (Into the Blue) oraz Noel, Za szybcy, za wściekli (2 Fast 2 Furious), Prześladowca (Joy Ride), Sekta (The Skulls), Miasteczko Pleasantville (Pleasantville) czy Cała ona (She’s All That).

Filmy z udziałem DWAYNE’A JOHNSONA (agent Luke Hobbs) zgromadziły wpływy rzędu 1,5 mld USD, co świadczy o niezwykłej popularności aktora, który w 2013 roku pojawił się już w takich filmach jak G.I. Joe: Odwet (G.I. Joe: Retaliation) czy Sztanga i cash (Pain & Gain). Przebój z jego udziałem z 2012 roku Podróż na tajemniczą wyspę (Journey 2: The Mysterious Island) przyniósł ponad 325 mln USD wpływów. Inne fimy w jego dorobku to także Szybcy i wściekli 5 (Fast Five), Góra czarownic (Race to Witch Mountain), Tooth Fairy, Planet 51, Dorwać Smarta (Get Smart), Plan gry (The Game Plan), Be Cool, Z podniesionym czołem (Walking Tall), Witajcie w dżungli (The Rundown), Powrót mumii (The Mummy Returns), Król Skorpion (The Scorpion King).

Johnson jest także mistrzem amerykańskich zapasów. Stworzył postać zwaną The Rock – jedną z najbardziej charyzmatycznych i dynamicznych postaci w świecie zapasów. W marcu 2012 roku, Johnson powrócił na ring WWE pokonując Johna Cena podczas WrestleManii XXVIII, która odbyła się w Miami.

REALIZATORZY

JUSTIN LIN (reżyseria / producent wykonawczy) to urodzony na Tajwanie reżyser, którego filmy zarobiły już ponad 1,2 mld USD. Lin zadebiutował w 2002 roku świetnie przyjętym filmem Better Luck Tomorrow, który miał swoją premierę na festiwalu Sundance – nominacja do nagrody jury. Jego kolejnymi filmami były Annapolis, Szybcy i wściekli: Tokio Drift (The Fast and the Furious: Tokyo Drift), Finishing the Game: The Search for a New Bruce Lee oraz Szybko i wściekle (Fast & Furious) i Szybcy i wściekli 5 (Fast Five).

STEPHEN F. WINDON, ACS (zdjęcia) zrealizował ostatnio zdjęcia do filmu G.I. Joe: Odwet (G.I. Joe: Retaliation), a w roku 2010 otrzymał nominację do nagrody Emmy za swoją pracę w serialu Pacyfik (The Pacific) wyprodukowanym dla HBO przez Stevena Spielberga i Toma Hanksa. Pochodzący z Australii, Windon rozpoczął międzynarodową karierę w 1993 roku filmem Rapa-Nui, a w kolejnych latach współpracował z takimi reżyserami jak Kevin Costner, Kevin Costner, Renny Harlin, Steven Spielberg, Tom Hanks, Dwight Little, Timothy Van Patten, Graham Yost, David Nutter, Jaume Collet-Serra i Stephan Elliott. Szybcy i wściekli 6 (Fast & Furious 6) jest jego trzecim filmem z Justinem Linem po Szybkich i wściekłych: Tokio Drift (The Fast and the Furious: Tokyo Drift) i Szybkich i wściekłych 5 (Fast Five).

LUCAS VIDAL (muzyka) jest wszechstronnym kompozytorem, który jest odpowiedzialny m.in. za muzykę do filmów Kruk. Zagadka zbrodni (The Raven) i Zimne światło dnia (The Cold Light of Day) z Brucem Willisem i Sigourney Weaver w rolach głównych. Pochodzący z Hiszpani, Vidal zapisał się w historii bostońskiego Berklee College of Music, gdzie jako najmłodszy student skomponował i nagrał muzykę do filmu z 80-osobową orkiestrą.

Portal www.auto.pl objął film swoim patronatem. Zapraszamy wszystkich do kin 🙂

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , ,

Autor: autoadmin

Komentarze są wyłączone.