Szóste zwycięstwo w sezonie i tytuł mistrzów świata dla kierowców Audi zdobyte w Szanghaju

Audi, odnosząc szóste zwycięstwo w siódmym z ośmiu wyścigów i zdobywając tytuł mistrzowski Mistrzostw Świata na Długich Dystansach FIA-WEC, ma podwójny powód do świętowania. Po wygranej w klasyfikacji producentów, odniesionej przed trzema tygodniami w Japonii, zespół w składzie Loïc Duval, Tom Kristensen i Allan McNish, prowadzący Audi R18 e-tron, zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji kierowców. 

  • Zwycięzcy z Le Mans zapewnili sobie w Chinach mistrzowski tytuł w serii wyścigów długodystansowych
  • Trio Fässler, Lotterer i Tréluyer świętuje tryumf w Szanghaju
  • Czternaste podium dla Audi, w bieżącym sezonie wyścigów serii WEC

Sechster WEC-Saisonsieg fuer Audi und Fahrer-Weltmeistertitel in ShanghaiAudi, odnosząc szóste zwycięstwo w siódmym z ośmiu wyścigów i zdobywając tytuł mistrzowski Mistrzostw Świata na Długich Dystansach FIA-WEC, ma podwójny powód do świętowania. Po wygranej w klasyfikacji producentów, odniesionej przed trzema tygodniami w Japonii, zespół w składzie Loïc Duval, Tom Kristensen i Allan McNish, prowadzący Audi R18 e-tron, zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji kierowców. W Szanghaju zwycięskiemu zespołowi wystarczyła trzecia lokata. Wyścig wygrali bowiem, po pasjonującej jeździe, ich koledzy z teamu: Marcel Fässler, André Lotterer i Benoît Tréluyer.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że wszystkich sześciu kierowców Audi wygrało
w ten sposób cały sezon wyścigów długodystansowych FIA – WEC. Loïc Duval, Tom Kristensen i Allan McNish uplasowali się w tym sezonie przed Marcelem Fässlerem, André Lottererem i Benoît Tréluyerem, którzy wygrali w roku ubiegłym. Trzy zwycięstwa – w Silverstone, w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans i w Austin, do tego trzy drugie miejsca w Spa, São Paulo i Fuji oraz trzecia lokata w Szanghaju –
to solidne podstawy tytułu mistrzowskiego.

Podczas trwającego sezonu, Audi czternaście razy świętowało zdobycie miejsca na podium wyścigów WEC. Sześć razy było to podium najwyższe. Kwestia wywalczenia tytułu mistrza świata rozstrzygnęła się akurat w Chinach – najważniejszym dla Audi rynku zbytu, choć w wyścigu niezbyt dopasowanym do specyfikacji modelu Audi R18 e-tron quattro. Mimo tego i mimo awarii opony, której usunięcie wymagało dodatkowego pit stopu, Marcel Fässler, André Lotterer i Benoît Tréluyer zdobyli dla Audi pierwsze wyścigowe zwycięstwo w Państwie Środka. Tréluyer, po szybkim finiszu przejechał linię mety z przewagą 15,374 sekundy nad pozostałymi.
Loïc Duval, Tom Kristensen i Allan McNish, w walce o tytuł unikali zbędnego ryzyka
i skoncentrowali się bardziej na tym, by ich przejazd był po prostu bezbłędny.
Teraz Audi bez presji wystartuje w finale sezonu WEC, który odbędzie się za trzy tygodnie w Bahrajnie. Tam zamierza wywalczyć swoje siódme w tym sezonie zwycięstwo.

* Z zastrzeżeniem oficjalnych wyników podanych przez FIA

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.