Suzuki SX4 S-CROSS – 5 gwiazdek w Euro NCAP

Suzuki SX4 S-CROSS dołączył do grona najbezpieczniejszych samochodów w Europie. Nowemu crossoverowi Suzuki przyznano najwyższą ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. 

Suzuki SX4 2013Doskonały wynik to zasługa m.in. wzmocnionego nadwozia z kontrolowanymi strefami zgniotu, które w sposób progresywny pochłania energię ewentualnej kolizji i rozprowadza ją z dala od pasażerów zgodnie z koncepcją bezpiecznej konstrukcji nadwozia TECT (Total Effective Control Technology) opracowaną przez Suzuki.

 

Zastosowane elementy bezpieczeństwa czynnego i biernego również zapewniają wzorcowy poziom ochrony kierowcy i pasażerów. Czynne systemy bezpieczeństwa, w które wyposażony jest SX4 S-CROSS to m.in.: system stabilizacji toru jazdy ESP z kontrolą trakcji, system monitorowania ciśnienia w oponach TPMS oraz tempomat wraz z ogranicznikiem prędkości.

 

Bierne systemy bezpieczeństwa w SX4 S-CROSS to m.in.: 7 poduszek powietrznych (łącznie z poduszką kolanową), pasy bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi oraz ogranicznikami siły napięci czy, system składania pedału hamulca redukujący obrażenia stóp i nóg w chwili kolizji.

 

Ponadto, odpowiednia konstrukcja maski, podszybia, wycieraczek oraz zderzaków zmniejsza stopień potencjalnych obrażeń zaistniałych w ewentualnym wypadku z udziałem pieszego.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.