Spada cena Volta

Chevrolet ogłosił obniżenie cen elektrycznego modelu Volt o rozszerzonym zasięgu. Ceny wersji z nowego rocznika modelowego będą się rozpoczynały w Niemczech od 38 000 € (z VAT). 

Chevrolet Volt - Szwajcaria„Niższa cena zakupu i oszczędności wynikające z jazdy w trybie elektrycznym sprawiają, że użytkownicy modelu Volt mogą nie tylko korzystać z zalet nowoczesnych technologii oraz funkcjonalności auta, ale również cieszyć się niskimi kosztami eksploatacji”, powiedział Thomas Sedran, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. „Najnowszy Volt będzie oferował te same imponujące funkcje co wcześniej, a oprócz tego również nowe radio Chevrolet MyLink”.

 

W sierpniu tego roku Chevrolet obniżył cenę nowego Volta w Stanach Zjednoczonych o 5 000 dolarów. Decyzja ta odzwierciedla osiągnięcia firmy w zakresie ograniczenia kosztów dzięki doświadczeniu, jakie zdobyła w konstruowaniu samochodów elektrycznych i poszczególnych komponentów elektrycznego układu napędowego.

 

Chevrolet Volt to jeden z pierwszych na świecie samochodów elektrycznych o rozszerzonym zasięgu. Model ten pierwsze 80 kilometrów pokonuje korzystając z energii elektrycznej zgromadzonej w 16 kWh akumulatorze litowo-jonowym, przy zerowej emisji CO2. Po wyczerpaniu energii akumulatora uruchamiana jest jednostka benzynowa o pojemności 1,4 litra (generator), która zasila akumulator, dzięki czemu zasięg wzrasta do ponad 500 kilometrów.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.