Spaceback, czyli Rapid w wydaniu coupe-kombi

Skoda Rapid Spaceback to model pozycjonowany pomiędzy Fabią i Octavią. Auto zostanie pokazane publiczności podczas wrześniowych targów we Frankfurcie.

Skoda Rapid SpacebackDo słupka B stylistyka nowego modelu bazuje na koncepcji sedana, natomiast tył, wraz z szybą zachodzącą na pokrywę bagażnika, został opracowany przez inżynierów Skody od podstaw.

 

Spaceback jest o 18 centymetrów krótszy od limuzyny, co odbiło się negatywnie przede wszystkim na pojemności bagażnika: do sedana zapakujemy 550 litrów bagażu, podczas gdy kufer odmiany Spaceback pomieści 415 litrów (1380 l przy złożonej tylnej kanapie).

 

Standardem we wszystkich wersjach jest pakiet bezpieczeństwa obejmujący 6 poduszek bezpieczeństwa oraz elektroniczne systemy zmniejszające ryzyko kolizji. Samochód można wyposażyć opcjonalnie w światła ksenonowe, czujniki ciśnienia opon, światła przeciwmgłowe z funkcją doświetlania zakrętów i system wspomagania ruszania pod wzniesienia.

 

Pod maską tego modelu znajdziemy jeden z sześciu silników, znanych z innych modeli Skody. Czterodrzwiowe jednostki benzynowe rozwijają od 75 do 122 KM mocy, natomiast diesel 1.6 TDI w przypadku Skody Rapid Spaceback generuje moc 90 KM. Silnik ten jest też dostępny w wersji Greenline, odznaczającej się niskim zużyciem paliwa na poziomie 3,8 l/100 km w cyklu mieszanym.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.