Solaris Międzynarodowym Czempionem

miedzynarodowy_czempion

Wczoraj na uroczystej gali wręczono nagrody zwycięzcom konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, wspólnej inicjatywy PwC i Pulsu Biznesu, w której nagradzane są polskie firmy odnoszące sukcesy na międzynarodowych rynkach. Laureatem nagrody głównej w kategorii „Eksporter” został Solaris Bus & Coach S.A. 

 
Decyzją Kapituły, w 4. już edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, nagrody główne zostały przyznane firmom:
– Solaris Bus & Coach S.A. w kategorii Eksporter – Polska Firma Prywatna; – Kruk S.A. w kategorii Inwestor – Polska Firma Prywatna; – Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. w kategorii Inwestor – Polska Spółka Skarbu Państwa; – Grupa Kapitałowa Grupa Azoty S.A. w kategorii Eksporter – Polska Spółka Skarbu Państwa.

Ponadto nagrody specjalne za promocję polskiej marki za granicą przyznano Grupie Maspex Wadowice oraz Krzysztofowi Domareckiemu, założycielowi i przewodniczącemu Rady Nadzorczej Grupy Selena FM S.A., w specjalnej kategorii Wizjoner Ekspansji Zagranicznej.

„Czwarta edycja konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion udowodniła, że polskie firmy w coraz większym stopniu mogą konkurować z zagranicznymi podmiotami – już nie tylko ceną, ale również jakością oraz innowacyjnością produktów i usług. Tak budowana przewaga konkurencyjna jest niezwykle ważna w kontekście nieprzewidywalnych zawirowań na rynkach, takich jak choćby nałożenie rosyjskiego embarga na polską żywność. Wielu polskich eksporterów dzięki wysokiej jakości produktów potrafiło przekonać do nich inne, dotąd nie w pełni eksplorowane rynki. Konkurs „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” dla wyróżnionych firm jest ważnym sygnałem docenienia ich działalności, którą cechuje przede wszystkim biznesowa odwaga, a dla pozostałych stanowi zachętę do międzynarodowej ekspansji oraz wychodzenia poza lokalną i bezpieczną strefę komfortu ” – mówi Jacek Socha, wiceprezes zarządu PwC.

„Laureaci konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion udowadniają, że dzięki inwestycjom zagranicznym oraz działalności eksportowej ich przedsiębiorstwa przekształcają się w liczące się na globalnej scenie podmioty. Nagrodzone firmy aktywnie konkurują na światowych rynkach oraz budują markę polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej. Dzięki nim marka „made in Poland” staje się synonimem jakości i innowacyjności” – podsumowuje Jakub Papierski, wiceprezes zarządu PKO Bank Polski.

Nagrodzona w kategorii „Eksporter” firma Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino.

Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła ponad 13 000 autobusów, które jeżdżą po drogach 29 krajów w blisko 600 miastach. Solaris Bus & Coach S.A. to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Solange i Krzysztof Olszewscy. Przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek polski autobusy niskopodłogowe i w krótkim czasie zdobyło pozycję lidera w tym segmencie, utrzymując ją po dziś dzień. Firma od początku działalności dynamicznie się rozwija i powiększa ofertę o kolejne modele autobusów oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach. Najnowszym produktem marki Solaris jest autobus z napędem elektrycznym Solaris Urbino electric. W polskich fabrykach pracuje 2300 osób a blisko 500 osób zatrudnionych jest w zagranicznych oddziałach.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , ,

Autor: autoadmin

Komentarze są wyłączone.