Range Rover Sport 2013 – debiut w Nowym Jorku

Podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku Land Rover oficjalnie pokazał najnowszy model Range Rover Sport. 

Range Rover Sport 2013W porównaniu z modelem poprzedniej generacji, nowy Range Rover Sport jest o 62 mm dłuższy,  przy czym do standardowego Range Rovera wciąż brakuje mu 149 mm. Rozstaw osi wzrósł o 178 mm, dzięki czemu na pokładzie zmieści się teraz nawet siedem osób. Samochód jest jednocześnie lżejszy od poprzednika o ponad 400 kilogramów, a współczynnik oporu powietrza wynosi 0,34, co jest doskonałym wynikiem, jak na auto typu SUV.

 

W momencie debiutu w gamie dostępne będą dwa silniki: 3-litrowy diesel SDV6 o mocy 288 KM oraz doładowany motor benzynowy V8 o pojemności 5 litrów i mocy 503 KM. W przyszłym roku ofertę uzupełni wersja TDV6 produkująca 254 KM, 4,4-litrowa odmiana SDV8 (334 KM) oraz benzynowy wariant o pojemności 2 litrów. Producent wprowadzi też do sprzedaży odmianę hybrydową, która będzie emitowała zaledwie 169 gramów CO2 na kilometr.

 

Moc w modelu Sport jest stale przekazywana na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 8-biegowej przekładni automatycznej ZF. Z kolei zawieszenie zapożyczone z zaprezentowanego niedawno Range Rovera zostało zestrojone z uwzględnieniem dynamicznego charakteru auta, w związku z czym wśród ustawień systemu Terrain Response znalazło się położenie „Dynamic”, które – jak wskazuje nazwa – pozwala na dynamiczną jazdę po równiej drodze.

 

Kabina pasażerska nie różni się znacząco od kokpitu większego Range Rovera. Jedyną ze zmian, które zauważy kierowca jest obniżona (o około 20 mm) pozycja za kierownicą.

 

Samochód pojawi się w salonach sprzedaży we wrześniu tego roku. Ceny wariantu SDV6 będą rozpoczynały się w Wielkiej Brytanii od 59 995 funtów.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.