Przyszłość motoryzacji według Nissana, czyli koncept TeRRA w Paryżu

SUV z napędem elektrycznym – tak w skrócie można scharakteryzować koncepcyjny model Nissan TeRRA, który zostanie zaprezentowany na Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu.

Nissan TeRRANissan TeRRA został zaprojektowany jako funkcjonalny pojazd dla kierowców, którzy eksploatują auto w różnych warunkach drogowych. W tym celu koncept wyposażono w innowacyjny napęd elektryczny na cztery koła zasilany z ogniw paliwowych.

 

Jak to działa? Koła przednie są napędzane elektrycznie, podobnie jak w dostępnym na rynku Nissanie Leaf. Z kolei w obydwu kołach tylnych, których napęd włącza się w razie potrzeby, zastosowano wbudowane silniki elektryczne oparte na prototypach pochodzących z koncepcyjnego Pivo. Pod maską znalazł się natomiast zespół ogniw paliwowych – płaski, kompaktowy moduł oferujący gęstość mocy na poziomie 2,5 kW/l.

 

Co ciekawe, z uwagi na brak wału napędowego czy półosi, w kabinie ani w podwoziu nie ma tunelu, który musiałby osłaniać te podzespoły. Dzięki temu zarówno podłoga w przedziale pasażerskim, jak i podwozie są idealnie płaskie.

 

TeRRA jest wyłącznie koncepcyjnym samochodem, ale sygnalizuje gotowość Nissana do uruchomienia masowej produkcji pojazdów z ogniwami paliwowymi.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.