Pierwsze podium dla Hondy Civic w WTCC

Zespół Castrol Honda World Touring Car Team wywalczył pierwsze podium w nowym sezonie WTCC. Gabriele Tarquini po zaciętej walce uplasował się na trzecim miejscu, w drugim wyścigu rozgrywanym na mokrym torze Monza we Włoszech.

Honda Civic WTCC - Monza 2013Doświadczony Włoch wystartował w drugim wyścigu z piątej pozycji, jednak zanim zawodnicy dotarli do pierwszej szykany, Tarquini był już drugi. Następnie, wykorzystując doskonałą przyczepność Hondy Civic WTCC, kierowca wyprzedził jadącego na czele stawki Darryla O’Younga, aby pod koniec pierwszego okrążenia zdobyć 1,5-sekundową przewagę nad konkurentami. W tym czasie Yvan Muller, zwycięzca pierwszego wyścigu, przedzierał się na prowadzenie z dziesiątej pozycji startowej i ostatecznie udało mu się wyprzedzić Gabriele’a na czwartym okrążeniu.

 

Tiago Monteiro również popisał się doskonałą jazdą, przedostając się na pierwszym okrążeniu z piętnastej pozycji startowej na jedenaste miejsce, a następnie wyprzedzając dwóch kierowców na dwóch kolejnych okrążeniach. Na piątym okrążeniu wyścigu, który liczył w sumie dziesięć okrążeń, Monteiro był już ósmy.

 

Na szóstym okrążeniu Honda Civic WTCC z numerem 3 została zaatakowana przez Michaela Nykjaera, który przeprowadził udany manewr wyprzedzania na siódmym okrążeniu. Tarquini odzyskał pozycję w zakręcie Lesmo, jednakże Nykjaer po raz kolejny wyprzedził Hondę w zakręcie Ascari. Po tym manewrze, Gabriele zdołał utrzymać trzecią pozycję do samej mety, co ucieszyło wszystkich członków zespołu Castrol Honda.

 

Tiago ukończył zmagania na ósmej pozycji, prezentując dobry poziom w trudnym wyścigu pierwszej serii WTCC 2013. „W przyszłości chciałbym wystartować z lepszej pozycji, co umożliwi mi zebranie większej liczby punktów w klasyfikacji generalnej mistrzostw,” powiedział Monteiro.

 

Po tradycyjnym otwarciu szampana na podium, Tarquini udał się na konferencję prasową, na której optymistycznie wypowiedział się na temat rezultatów Hondy Civic w tym sezonie WTCC: „Niektóre tory będą nam bardziej pasowały niż inne, co nie zmienia faktu, że musimy nieustannie się rozwijać, aby osiągać coraz lepsze rezultaty. To mój pierwszy start za kierownicą Hondy Civic i moje pierwsze podium, z którego się bardzo cieszę. Wywalczone miejsce to mój prezent dla naszego japońsko-włoskiego zespołu, który włożył wiele wysiłku w przygotowanie samochodu do tego sezonu. Podium dedykuję całemu zespołowi, wszystkim inżynierom i wszystkim członkom ekipy Hondy,” powiedział Tarquini. „W Marrakeszu czeka nas nowe wyzwanie. Tamtejszy tor zdaje się zmieniać co roku: ma inne krawężniki, zmienioną nawierzchnię w niektórych miejscach, więc zawsze stanowi duże wyzwanie, jednak myślę, że Honda doskonale sobie poradzi.”

 

Tarquini zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców, mając na koncie 28 punktów. Monteiro jest siódmy (14 punktów), natomiast Honda prowadzi w klasyfikacji konstruktorów z 94 punktami.

 

Tymczasowe wyniki wyścigu nr 2 w Monza

 

1 Yvan Muller Chevrolet Cruze 1.6T 23m27,254s
2 Michel Nykjaer Chevrolet Cruze 1.6T 23,29,736
3 Gabriele Tarquini Honda Civic WTCC 23,32,248
4 Marc Basseng SEAT Leon WTCC 23,32,335
5 Tom Chilton Chevrolet Cruze 1.6T 23,32,866
6 Pepe Oriola SEAT Leon WTCC 23,34,009
7 James Nash Chevrolet Cruze 1.6T 23,41,669
8 Tiago Monteiro Honda Civic WTCC 23,47,827
9 Stefano D’Aste BMW 320 TC 23,50,976
10 Ron Huff SEAT Leon WTCC 23,52,696
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.