pARTs – biżuteria z części Volvo dla fanek motoryzacji

Czy z uszczelek, nakrętek i fragmentów układów scalonych można stworzyć biżuterię? Jak się okazuje – można! pARTs to pierwsza w Polsce kolekcja biżuterii, która została wykonana z części samochodów marki Volvo.

Biżuteria pARTs to debiutancka linia designerskiej marki Karlik ART. Każdy element kolekcji został stworzony zgodnie z ideą upcyklingu, która zakłada przetwarzanie surowców wtórnych w produkty nowe o wyższej wartości. W naszyjnikach, bransoletach czy brelokach pARTs wykorzystano zużyte stalowe nakrętki i uszczelki, wtopione też zostały płytki z układami scalonymi, fragmenty filtrów, a nawet żarówki z kontrolek i bezpieczników pochodzące z różnych modeli samochodów Volvo. Koncepcja stworzenia tej oryginalnej kolekcji zrodziła się z połączenia pasji, jaką jest motoryzacja i miłości do pięknej biżuterii – mówi Joanna Karlik-Knocińska, pomysłodawczyni kolekcji, prezes Firmy Karlik, właścicielka salonów Volvo w Poznaniu. Pomysł został zrealizowany we współpracy z Anną Orską, projektantką biżuterii i prekursorką wykorzystania upcyklingu w polskim jubilerstwie. Zaprojektowanie i wykonanie biżuterii z części samochodowych było dla mnie nowym doświadczeniem i interesującym wyzwaniem, to pierwsza w Polsce tego typu kolekcja – podkreśla Anna Orska.

_DRO4764_final_prev

_DSC9788 Kolekcja biżuterii pARTs składa się z linii damskiej i męskiej. Pierwszą tworzą naszyjniki, bransolety i kolczyki w wersji metaliczno-srebrnej oraz złotej. Poszczególne elementy linii damskiej są wzbogacone eleganckimi, czarnymi kryształami Swarovskiego, które sprawiają, że biżuteria pARTs stanowi doskonały dodatek również do wieczorowych kreacji. Wśród elementów linii męskiej znajdziemy jedyne w swoim rodzaju spinki do mankietów, bransolety oraz breloki. Motywem przewodnim zarówno linii damskiej, jak i męskiej jest charakterystyczna zieleń, która podkreśla wyjątkową stylistykę kolekcji. Każdy element serii to unikalne rękodzieło artystyczne najwyższej jakości.

Kolekcja biżuterii pARTs  dostępna jest od 24 września br. w Salonie Volvo Firmy Karlik przy ul. Kaliskiej 26 w Poznaniu oraz na stronie https://www.facebook.com/KarlikART

 

_DSC9888 _DSC9894

 

Joanna Karlik-Knocińska – pomysłodawczyni kolekcji pARTs. Prezes Firmy Karlik Autoryzowany Dealer Volvo, który posiada dwa salony i serwisy Volvo w Wielkopolsce. Pasjonatka motoryzacji i biżuterii.

Anna Orska – projektantka biżuterii, autorka dużych produkcji, limitowanych serii biżuterii oraz specjalnych indywidualnych zamówień. Jej rękodzieła noszą m.in.: Sharon Stone, Andie MacDowell, Grażyna Kulczyk, Nina Terentiew, Anna Czartoryska – Niemczycka.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
pARTs - biżuteria z części Volvo dla fanek motoryzacji, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Tagi: , ,

Autor: autoadmin

Komentarze są wyłączone.