Nowy Volkswagen Touran – pierwsze jazdy

Nowy Volkswagen Touran światową premierę miał na początku bieżącego roku na salonie samochodowym w Genewie.

 

Volkswagen_Touran_1 Volkswagen_Touran_2 Volkswagen_Touran_3
Volkswagen_Touran_4 Volkswagen_Touran_5 Volkswagen_Touran_6
Volkswagen_Touran_7 Volkswagen_Touran_8 Volkswagen_Touran_9

Teraz nadszedł czas przedstawić go polskiej publiczności. Na miejsce debiutu niemiecka marka wybrała Pabianice i hotel „Fabryka Wełny”, w którym historia spotyka się z nowoczesną stylistyką, wypoczynek ze sztuką, a surowy industrialny klimat z komfortem oraz elegancją. Tak jak wnętrza dawnej fabryki wełny zostały zmienione na wnętrza hotelowe przystosowane do wymagań współczesnych gości tak nowy model Volkswagena nabrał nowatorskiego charakteru.

Volkswagen_Touran_10 Volkswagen_Touran_11 Volkswagen_Touran_12
Volkswagen_Touran_13 Volkswagen_Touran_14 Volkswagen_Touran_15
Volkswagen_Touran_16  Volkswagen_Touran_17 Volkswagen_Touran_18

Prezentowany pojazd to całkowicie nowa konstrukcja. Budowa jego została oparta na modułowej platformie podłogowej MQB. Płyta ta daje możliwość zmiany proporcji pojazdu, a w przypadku prezentowanego auta pozwoliła na zwiększenie rozstawu osi do 2791 mm z jednoczesnym zmniejszeniem zwisu przedniego i tylnego. Rozwiązanie to skutkuje zwiększeniem przestrzeni w kabinie pasażerskiej. Wzrost długości i szerokości w porównaniu z poprzednią generacją modelu, zmniejszenie wysokości oraz mocniej zarysowane linie nadwozia spowodowały, że stylistyka zewnętrzna charakteryzuje się wyrazistym i dynamicznym designem. Zastosowane zabiegi nie przeszkadzają w tym, aby pojazd był nadal funkcjonalnym i eleganckim vanem, który zapewnia swoim pasażerom komfort podróżowania na przyzwoitym poziomie. Krata wlotu powietrza z chromowanymi listwami, które łączą zachodzące na błotniki szeroko zostawione reflektory przednie to elementy cechujące przód nowego Tourana. Po raz pierwszy w vanie Volkswagen proponuje za dopłatą w kwocie 6530 złotych reflektory przednie wykonane w technice LED. Zmienione proporcje powierzchni szyb bocznych sprawiają że wygląd auta stał się bardziej elegancki. Pokrywa bagażnika z szeroką szybą, spoiler dachowy ze zintegrowanym światłem stop, wąskie lampy tylne oraz masywny zderzak wykończony w dolnej części chromowaną listwą to cechy charakterystyczne nowego produktu niemieckiej marki.

Volkswagen_Touran_19 Volkswagen_Touran_20 Volkswagen_Touran_21
Volkswagen_Touran_22 Volkswagen_Touran_23 Volkswagen_Touran_24

Obszerna kabina może przewieźć 5 lub 7 osób w chwili doposażenia auta w dwa dodatkowe fotele III rzędu. Na fotelach przednich siedzi się wygodnie, a sposób ich regulacji pozwala przyjąć odpowiednią, wyprostowaną pozycję. Dodatkowo gwarantują one, wraz ze sposobem rozmieszczenia elementów sterujących urządzeniami w jakie wyposażony jest pojazd, ergonomię na najwyższym poziomie. Touran to auto rodzinne i bardzo funkcjonalne o czym może świadczyć duża ilość różnego rodzaju praktycznych schowków oraz wielkość przestrzeni ładunkowej. Objętość bagażnika możemy dowolnie konfigurować a ułatwia nam to system składanych foteli II i III rzęduFold-Flat. System ten pozwala na złożenie siedzeń oraz oparcia fotela pasażera w zaledwie kilka sekund, a maksymalna objętość przestrzeni bagażowej może wynieść dla wersji 5 osobowej 1980 litrów a dla 7 osobowej 1857 litrów (przestrzeń mierzona do sufitu). Wiele systemów asystujących kierowcę oraz dbających o bezpieczeństwo podróżujących jakie znajdziemy w nowym Touranie zdecydowanie wyróżniają go wśród aut tej samej klasy. Seryjnie wyposażony został w system hamowania po zaistniałej kolizji. Kompletacja standardowa obejmować może również aktywny Tempomat, system front Assist, funkcję awaryjnego hamowania czy też system Side Assist z asystentem parkowania. Po raz pierwszy w Toranie dostępna jest funkcja „Easy Open” dzięki której za pomocą ruchu stopy pod tylnym zderzakiem możemy otworzyć automatycznie pokrywę bagażnika. Dostępnych jest pięć systemów radiowych i radiowo-nawigacyjnych znanych już chociażby z Golfa VII czy najnowszego Sharana.

Volkswagen_Touran_25 Volkswagen_Touran_26 Volkswagen_Touran_27
Volkswagen_Touran_28 Volkswagen_Touran_29 Volkswagen_Touran_30

Do napędu nowego Tourana może posłużyć jeden z dwóch silników benzynowych TSI: 1.2 110KM i 1.4 150KM lub jeden z dwóch wysokoprężnych TDI 1.6 110KM oraz 2.0 150KM. Wszystkie dostępne jednostki napędowe spełniają normę emisji spalin EURO 6. W ofercie znajdziemy pojazdy o trzech zakresach standardowej kompletacji wyposażenia, które otrzymały tradycyjne dla marki nazwy wersji: Trendline. Comfortline oraz Highline. Gama pojazdów jest dość zróżnicowana. Zakup najtańszego Tourana wiąże się z wydatkiem 82 390 złotych. Za tą kwotę otrzymujemy 5–cio osobowy pojazd napędzany silnikiem TSI 1.2 110KM w podstawowej kompletacji wyposażenia Trendline. Nowy Volkswagen Touran to pojazd bardziej przestronny od swojego poprzednika, o wyraźnej stylistyce, wyposażony w oszczędne jednostki napędowe oraz najnowsze systemy asystujące i urządzenia multimedialne oraz dysponujący największym bagażnikiem w swojej klasie.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone.