Nowy Volkswagen Tiguan Allspace – pierwsze jazdy

Niespełna pół roku po amerykańskiej premierze marka Volkswagen prezentuje klientom europejskim nową odmianę Tiguana o nazwie Allspace. W ubiegłym tygodniu model zadebiutował oficjalnie na rynku polskim. Prezentacja odbyła się w Polanicy Zdrój, w otoczeniu malowniczej doliny Bystrzycy Dusznickiej. Zaproszeni goście mogli nie tylko zapoznać się z najnowszym produktem niemieckiej marki od strony teoretycznej, ale również sprawdzić go od strony praktycznej podczas specjalnie przygotowanych jazd testowych.

 

1_Tiguan Allspace 2_Tiguan Allspace 3_Tiguan Allspace
4_Tiguan Allspace 5_Tiguan Allspace 6_Tiguan Allspace
7_Tiguan Allspace 8_Tiguan Allspace 9_Tiguan Allspace

Trudno nie zauważyć wzrostu popytu na rynku, na auta typu SUV. To główny powód poszerzania przez producentów pojazdów oferty tych modeli. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Volkswagen wprowadza Tiguana Allspace, który wypełnia lukę pomiędzy podstawowym Tiguanem a Tuaregiem. Prezentowany model jest zdecydowanie większy od swojego protoplasty, a świadczą o tym jego wymiary oraz pojemność przestrzeni wewnętrznej, która jest jedną z największych w klasie. Powiększony został rozstaw osi do 2787mm oraz całkowita długość do 4701mm. Powiększenie przestrzeni wewnątrz pojazdu daje możliwość wyposażenia go w 7 miejsc siedzących, bez zbytniego uszczerbku na przestrzeni ładunkowej, co sprawia, że pojazd staje się bardziej funkcjonalny. Bagażnik przy konfiguracji pięcioosobowej oferuje standardowo 760 litrów objętości a powiększony może być aż do 1920 litrów.

Zespół projektantów pod kierownictwem Marco Pavone starał się przy tworzeniu odmiany Allspace, zachować zgrabne i proporcjonalne linie nadwozia auta. Różni się on stylistycznie od podstawowego Tiguana między innymi dłuższymi drzwiami tylnymi oraz kształtem tylnego słupka (C) gdzie dolna linia okna wznosi się ku górze, co staje się wyróżnikiem auta. Różni się też od zwykłego Tiguana przodem, w którym krata wlotu powietrza została wykończona chromowanymi elementami sięgającymi reflektorów z charakterystyczną chromowaną listwą, która przebiega przez całą szerokość przodu nadwozia. Model seryjnie wyposażono w osłonę podwozia oraz zastosowano charakterystyczne dla samochodów terenowych przetłoczenia poszycia dachu.

10_Tiguan Allspace 11_Tiguan Allspace 12_Tiguan Allspace
13_Tiguan Allspace 14_Tiguan Allspace 15_Tiguan Allspace
16_Tiguan Allspace 17_Tiguan Allspace 18_Tiguan Allspace

Paleta silników nowego Volkswagena to aż sześć wydajnych jednostek napędowych: trzy benzynowe z bezpośrednim wtryskiem paliwa TSI 1.4 150KM. 2.0 180KM i 2.0 220KM oraz trzy wysokoprężne TDI 2.0 o mocach odpowiednio 150, 190 i 240KM. Należy zaznaczyć, że wszystkie diesle wyposażone zostały w katalizator SCR oraz w 12-litrowy zbiornik czynnika AdBlue, co pozwala na spełnienie najostrzejszych obowiązujących obecnie norm emisji spalin. W odmianach napędzanych silnikami o mocy od 132 kW/180 KM w każdym Tiguanie Allspace seryjnie znajduje się przekładnia DSG oraz w napęd na wszystkie koła 4MOTION.

19_Tiguan Allspace 20_Tiguan Allspace 21_Tiguan Allspace
22_Tiguan Allspace 23_Tiguan Allspace 24_Tiguan Allspace

Prezentowany pojazd oferowany jest w trzech zakresach kompletacji wyposażenia standardowego o tradycyjnych dla marki nazwach wersji: Trendline, Comfortline oraz Highline. Już w podstawowej wersji otrzymamy: relingi dachowe, system multimedialny Composition Colour wraz ze złączem Bluetooth i USB, wielofunkcyjną kierownicę, trapezowe końcówki układu wydechowego, 17 calowe aluminiowe tarcze kół oraz aktywny tempomat ACC, który działa do prędkości 210 km/h. Nawiązując do cen to najtańszą odmianę modelu można nabyć za kwotę 117 090 złotych brutto. Odnosi się ona do pojazdu w kompletacji Trendline i wyposażonego w silnik 1.4 TSI o mocy 150 KM.

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone.