Nowości Maserati we Frankfurcie

We Frankfurcie firma Maserati pokazała m.in. koncept Quattroporte Ermenegildo Zegna zapowiadający nową gamę kolorów, materiałów i elementów wykończeniowych, która od przyszłego roku będzie dostępna w modelu Quattroporte. 

Maserati - IAA 2013 - Mototarget.plModel prezentowany na targach został pokryty specjalnie przygotowanym lakierem z domieszką aluminiowych pigmentów, który w połączeniu z czarnym błyszczącym podkładem daje niepowtarzalny efekt. Ten sam lakier użyto do ozdobienia 20-calowych obręczy kół, przy czym styliści włoskiej firmy dodatkowo je wypolerowali.

Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna jest napędzane silnikiem V8 twin-turbo o mocy 530 KM i momencie obrotowym 710 Nm. Potężny motor rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 307 km/h.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na IAA przedstawiciele firmy ogłosili również plany dotyczące rozszerzenia gamy modelu Quattroporte o wersję z silnikiem Diesla.

Jednostka V6 o pojemności 3 litrów, dostarczana przez VM Motori, została wyposażona w turbosprężarkę o zmiennej geometrii, układ start/stop oraz stalowy kolektory wydechowy z technologią Air Gap, umożliwiającą osiągnięcie wyższej temperatury gazów wydechowych i uzyskanie bardziej wydajnego przepływu. Silnik będzie oferowany w dwóch wersjach mocy: 250 KM i 275 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie około 6,4 sekundy.

Modele z dieslem pod maską otrzymają specjalny system modulacji dźwięku, który zdaniem producenta pozwoli uzyskać brzmienie typowego Maserati.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.