Niesprawny autobus, nietrzeźwy kierowca

Policjanci ruchu drogowego z górowskiej komendy Policji nie dopuścili do wycieczki dzieci niesprawnym autokarem z nietrzeźwym kierowcą. Kierowca jednego z kontrolowanych autobusów miał 0,34 promila alkoholu we krwi. Drugi pojazd natomiast miał wycieki płynów eksploatacyjnych. Kierowca za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem grodzkim.

Jedna z głogowskich szkół na Dolnym Śląsku zorganizowała dla swoich uczniów wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd dzieci miał nastąpić o godz. 9.00. Organizator poprosił wcześniej policjantów z ogniwa ruchu drogowego górowskiej komendy o skontrolowanie trzeźwości kierowców oraz sprawdzenie stanu technicznego dwóch autobusów, którymi dzieci miały wyjechać. Jak się okazało podczas badania trzeźwości kierowców, jeden z nich – 46-letni mieszkaniec Wińska, był w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało u niego 0,34 promila alkoholu we krwi. W tej sytuacji kierowca został zatrzymany do czynności procesowych. Z kolei sprawdzenie autobusów wykazało, że jeden z nich ma wycieki płynów eksploatacyjnych, co nie pozwalało na rozpoczęcie jazdy. Na szczęście przewoźnik szybko podstawił drugi pojazd.

Kierowca, u którego badanie wykazało alkohol w organizmie, za popełnione wykroczenie, odpowie przed sądem grodzkim. Grozi mu kara aresztu, grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Posłuchaj rozmów policjanta z dziećmi i wypowiedzi nauczycielki.

Źródło: KGP

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , ,

Autor: autoadmin

Komentarze są wyłączone.