Multiair w Ferrari?

Technologia Multiair do tej pory była kojarzona jedynie z modelami Fiata. Już niedługo może jednak zagościć również w Ferrari.

Ferrari

Ferrari

Na podstawie informacji, które w formie przecieku pojawiły się ostatnio w internecie można wnioskować, iż Ferrari szykuje się do zbudowania wyczynowego silnika V8 o dużej mocy w technologii Multiair. Oczywiście Ferrari korzystając ze swoich doświadczeń w budowaniu jednostek napędowych dla potrzeb bolidów F1 zmodyfikowało odpowiednio układ sterowania zaworami. Zamiast wprawiać je w ruch za pomocą popychaczy elektro-hyrdraulicznych, Ferrari zamierza wykorzystać powietrze, co pozwoli silnikowi na osiągnięcie bardzo wysokich obrotów.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż materiały które ukazały się w internecie to tylko przypuszczenia. Z drugiej jednak strony, odpowiednio zmodyfikowany silnik V8 Multiair miałby kilka bardzo istotnych zalet: stosunkowo niewielką pojemność, możliwość osiągania bardzo wysokich obrotów, doskonałe osiągi, niskie spalanie i niską emisję spalin. Gra jest więc warta świeczki.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.