Motoryzacyjne atrakcje na AUTO MOTO SHOW 2011 w Sosnowcu

logo_amst

Expo Silesia zaprasza miłośników czterech kółek na niepowtarzalne targi motoryzacyjne AUTO MOTO SHOW, które odbędą się w dniach 10-12 czerwca w Sosnowcu.
Premiery samochodowe, zawody tuningowe Riders Wojna Północ Południe, zawody modeli PDM Challenge, mistrzostwa car-audio EASCA, jeden z niewielu w Europie mobilny, rozkładany tor off-roadowy, symulator bolidu Formuły 1 z hydraulicznym zawieszeniem, prezentacja kilku marek quadów.

Na tegoroczne targi będzie można dotrzeć z aglomeracji śląskiej bezpłatnym autobusem Solaris Urbino 18 Hybrid – jednym z trzech autobusów miejskich o napędzie hybrydowym, jakie jeżdżą w Polsce.

Samochodowe nowości
Toyota Verso SNa AUTO MOTO SHOW nie mogło zabraknąć premier samochodowych. Tu na zwiedzających czeka kilka niespodzianek. Na stoiskach dealerów po raz pierwszy na targach w Polsce zostaną zaprezentowane Fiat Freemont, Citroen DS4 oraz Toyota Verso S. Fiat FreemontFiat Freemont to samochód, który powstał na bazie Dodge Journey’a. W spektrum pojazdów koncernu zajmie miejsce vana Ulysse, Citroen DS4oferując napęd 4×4, a w gamie jednostek silnikowych znajdziemy fiatowskiego diesla 2.0 o mocy 170 KM. Premierowym autem będzie również Citroen DS4, który zebrał już wiele nagród, za swą nieprzeciętna urodę. W Sosnowcu zobaczymy także Toyotę Verso S, samochód plasujący się pomiędzy segmentami, wg przyjętego podziału samochodów.

Salon Retro, Papamobile i miasteczko Trabantów
Kolejna ciekawostka tegorocznej edycji AUTO MOTO SHOW to Retro Salon, na którym można zobaczyć ponad 50 samochodów i motocykli zabytkowych. Hitem tej części wystawy będzie odrestaurowany Papamobile z pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. Na pewno łezka w oku zakręci się wielu osobom oglądającym miasteczko DDR, pełne wspaniałych Trabantów.

Auto Tuning
W tym roku – z myślą o miłośnikach tuningowania – rozszerzono formułę targów. Podczas Auto Moto Show & Tuning 2011 odbędzie się popularna wśród miłośników auto-tuningu „Riders Wojna Północ-Południe”, zaprezentowanych zostanie ponad 100 najlepiej w Polsce tuningowanych samochodów.

Eliminacje Mistrzostw Polski Car-Audio EASCA
Co roku podczas targów ogromnym zainteresowaniem cieszą się zawody car-audio – Eliminacja Mistrzostw Polski EASCA. Zawodnicy startować będą w trzech konkurencjach. Dwie z nich polegają na mierzeniu ciśnienia akustycznego w samochodzie, a jedna weryfikuje poprawność brzmienia systemów grających. Wszystkie zawody przeprowadzają sędziowie organizacji EASCA – osoby z największym w Polsce doświadczeniem w dziedzinie samochodowego sprzętu audio. Na zawodach pojawi się m.in. najlepiej grający, a zarazem prezentujący się samochód w Europie Mitsubishi Outlander – DZIKI, oraz samochody o najwyższych wynikach ciśnienia akustycznego. Będzie również najgłośniejszy samochód w Polsce, Fiat Cinquecento.

Festiwal filmowy
II Festiwal Filmow i Reklam MotoTargom Auto Moto Show towarzyszyć będzie Festiwal Filmów i Reklam Moto – impreza, która w perspektywie ma stać się niezależnym festiwalem. Konkurencja odbywać się będzie w trzech kategoriach: reklama motoryzacyjna (do 60 sekund), film promocyjny (do 5 minut), film amatorski (do 10 minut). Festiwalowi towarzyszyć będzie pokaz filmów dokumentalnych i fabularnych. Festiwal filmów i reklam pojawi się także na portalu Interia. Konkursowe produkcje od początku czerwca zostaną poddane ocenie internautów, a w niedzielę 12 czerwca, podczas Auto Moto Show & Tuning, zostaną wręczone nagrody.

Inne atrakcje
Parada motocyklistów to kolejna ciekawostka w programie AUTO MOTO SHOW. W drugim dniu targów na terenie Expo Silesia będzie można zobaczyć kilkadziesiąt motocykli. Parada rozpocznie się w sobotę o 11.00 przed Urzędem Miasta w Sosnowcu, a zakończy na terenie targów. Po przybyciu motocyklistów odbędzie się pokaz ratownictwa z użyciem motocykla ratunkowego.

Atrakcją targów będzie też inauguracja portalu auto-estetyka połączona z prezentacją wszystkiego, co łączy się z wyglądem samochodów.

Kino samochodowe
Targi motoryzacyjne AUTO MOTO SHOW poprzedzi Kino Samochodowe, organizowane 3 czerwca na terenie Expo Silesia. Jednorazowo w seansie będą mogli uczestniczyć pasażerowie około 200 samochodów osobowych. W ramach imprezy odbędzie się także konkurs dla widzów, którego zwycięzca obejrzy film z wygodnych siedzeń, ustawionej w najlepszym centralnym punkcie Kina, nowej MAZDY MX-5 w wersji cabrio. O wyborze filmu zdecydowali sami uczestnicy, w specjalnym głosowaniu na stronie www.motokino.com.pl najwięcej głosów zebrał film „Pulp Fiction” . Seans filmowy rozpocznie się późnym wieczorem, o godz. 21.30.

Informacje o szczegółach imprezy można znaleźć na stronach www.automotoshow.pl oraz www.motoshow.com.pl


Wyświetl większą mapę

Portal www.auto.pl jest oficjalnym patronem medialnym tej imprezy. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , ,

Autor: autoadmin

Komentarze są wyłączone.