Mercedes-Benz Concept Style Coupe w Paryżu

Jedną z gwiazd paryskiego stoiska Mercedesa, oprócz najmocniejszego w historii modelu SLS AMG Coupe Electric Drive, jest studyjny Concept Style Coupe, będący zapowiedzią produkcyjnej wersji czterodrzwiowego coupe.

Mercedes-Benz Concept Style Coupe Samochód powstał na płycie podłogowej Mercedesa Klasy A i mierzy 463,7 cm długości, 189,1 cm szerokości i 139,8 cm wysokości. Jak przystało na typowe coupe, nadwozie wyróżnia się płynnymi przetłoczeniami oraz drzwiami bez ram okiennych.

 

Wewnątrz uczucie przestrzeni potęguje panoramiczny dach. Kierowca ma do dyspozycji nowoczesne zegary zamknięte w dwóch osobnych tubach, otoczonych interaktywnymi pierścieniami. Na pokładzie znalazło się też wiele systemów uprzyjemniających jazdę i pozwalających na przykład korzystać z Internetu podczas jazdy.

 

Pod maską pracuje czterocylindrowa jednostka wyposażona w bezpośredni wtrysk paliwa, turbodoładowanie, udoskonalony system spalania z wielofazowymi wtryskiwaczami oraz wieloiskrowy zapłon. 2-litrowy silnik o mocy 211 KM przekazuje siłę napędową do kół obu osi za pośrednictwem siedmiostopniowej, zautomatyzowanej przekładni dwusprzęgłowej 7G-DCT.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.