McLaren MP4-12C GT3: zmiany na rok 2013

McLaren pokazał zmodyfikowany model MP4-12C GT3. 

McLaren MP4-12C GT3 2013Można powiedzieć, że zmiany są kosmetyczne, ale zdaniem przedstawicieli firmy przyczynią się do wzrostu ogólnej wydajności auta, a także jego niezawodności. Z zewnątrz wprawne oko dostrzeże nowe elementy pakietu aerodynamicznego, natomiast po zagłębieniu się w specyfikację techniczną okaże się, że inżynierowie zastosowali zmodyfikowaną jednostkę sterującą pracą silnika, ulepszony układ elektryczny, nowe amortyzatory oraz zmodyfikowany układ chłodzenia.

 

Zeszłoroczny model oferowany był wyłącznie zespołom GT stacjonującym w Europie. Nowy wariant trafi natomiast do zespołów międzynarodowych, a także kolekcjonerów i prywatnych użytkowników.

 

Pod maską auta umieszczono silnik V8 tein-turbo, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią sekwencyjną. Do tej pory jednostka rozwijała moc 500 KM, jednak zmiany wprowadzone w układzie ECU prawdopodobnie przyczyniły się do zwiększenia jej mocy. Ostatecznie parametry silnika będą uzależnione od obowiązujących przepisów homologacyjnych.

 

McLaren MP4-12C GT3 2013 będzie kosztował 325 000 funtów.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.