Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster oficjalnie

Lamborghini opublikowało pierwsze zdjęcia modelu Aventador LP 700-4 Roadster, który zostanie oficjalnie pokazany światu podczas tegorocznego Los Angeles Auto Show.

LamborghiniSamochód nie jest typowym kabrioletem, ponieważ został wyposażony w sztywny, dwuczęściowy panel dachowy wykonany z włókna węglowego, który zdejmuje się ręcznie i chowa w przedziale bagażowym. Panel jest bardzo lekki – waży mniej, niż 6 kilogramów – dlatego kierowca może tę operację wykonać bez pomocy innych osób w zaledwie kilka sekund.

 

Wersja Roadster wyróżnia się przeprojektowanymi tylnymi słupkami, dwutonowym lakierem nadwozia oraz obręczami aluminiowymi o średnicy 20 cali z przodu i 21 cali z tyłu.

 

Nowością jest także skórzana tapicerka „Sabbia Nefertem”.

 

Pod maską pracuje wolnossący silnik V12 o pojemności skokowej 6,5 litra i mocy 700 KM, a towarzyszy mu siedmiostopniowa, półautomatyczna skrzynia biegów przenosząca napęd na tylne koła. Samochód został wyposażony w system odłączania części cylindrów podczas spokojnej jazdy z niewielką prędkością oraz funkcję start/stop, co pozwala ograniczyć zużycie paliwa i emisję CO2.

 

Roadster przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3 sekundy (o 0,1 sekundy wolniej, niż Coupe) i rozpędza się maksymalnie do 350 km/h.

 

Ceny nowego modelu rozpoczynają się od 300 000 euro.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.