Jaguar XFR-S na festiwalu prędkości w Goodwood

Podczas słynnego festiwalu prędkości organizowanego w Goodwood Jaguar pokaże najnowszy model XFR-S przyozdobiony czerwonym lakierem Italian Racing Red.

Jaguar XFR-SZa kierownicą sportowego Jaguara zasiądzie Andy Wallace, który w 1988 roku wygrał 24-godzinny wyścig w Le Mans. Obok modelu XFR-S pojawi się również Jaguar Mk II z 1962 roku przygotowany przez firmę Jaguar Heritage Racing, a także model D-Type z 1954 roku.

 

Jaguar XFR-S jest napędzany doładowanym silnikiem V8 o pojemności 5 litrów, mocy 550 KM i maksymalnym momencie obrotowym 680 Nm. Jednostka współpracuje z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów uzupełnioną o system „QuickShift”. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy i rozpędza się do elektronicznie ograniczonej prędkości 300 km/h.

 

W sportowej wersji Jaguara XF zwrócono szczególną uwagę na aerodynamikę. Dodatkowe elementy usprawniające przepływ powietrza poprawiły docisk samochodu o 68%. Inżynierowie zastosowali również 20-calowe lekkie felgi „Varuna” ze specjalnie opracowanymi oponami Pirelli, które zwiększyły przyczepność oraz stabilność samochodu. Co więcej, liczne zmiany zawieszenia zwiększyły sztywność boczną o 30% oraz zaowocowały większą precyzją prowadzenia i szybkością reakcji.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.