Honda NSX powróci jako hybryda?

Japoński producent ujawnił plany rozwoju nowego samochodu sportowego, który będzie duchowym następcą kultowej Hondy NSX.

Honda NSX - 1990-2005

Honda NSX - 1990-2005

Takanobu Ito, Prezydent Honda Motor Company, powiedział, że nowy samochód nie będzie wyposażony w silnik V10, który był początkowo planowany dla następcy NSX, gdyż już w 2008 roku firma odrzuciła ten pomysł ze względu na światowy kryzys finansowy. Ito przyznał także, iż nowa Honda NSX będzie ekscytującą i jednocześnie przyjazną dla środowiska maszyną.

Oficjalnie Honda nie podała dodatkowych informacji na temat nowego samochodu sportowego ani harmonogramu uruchamiania produkcji. Jednak rzecznik japońskiego producenta potwierdził, że samochód ma korzystać z silnika elektrycznego, który będzie wspomagał jednostkę benzynową, podobnie jak w przypadku hybrydowej Hondy CR-Z. W przeciwieństwie do CR-Z, następca NSX będzie pozycjonowany jako samochód hybrydowy o wysokich osiągach.

Początkowe plany budowy następcy NSX zostały anulowane przez byłego prezydenta Hondy Takeo Fukui w ramach polityki cięcia kosztów. Samochód miał mieć silnik V10 rozwijający moc przynajmniej 500 koni mechanicznych.

Oryginalna Honda NSX była napędzana jednostką V6 produkującą 270 KM (z 5-biegową przekładnią manualną). Model NSX był produkowany w latach 1990-2005.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.