Genewskie nowości Nissana

Stoisko Nissana w Genewie zdominują crossovery. W jego centralnej części znajdą się zupełnie nowe modele X-Trail i Qashqai, a dodatkowo jeszcze jeden crossover nowej generacji. Oprócz tego producent pokaże bezemisyjnego e-NV200 i sportowego GT-R Nismo.

 

Nissan X-TrailNowy X-Trail

Nowy X-Trail łączy zaawansowany napęd na 4 koła z rozwiązaniami stylistycznymi i konstrukcyjnymi, które stały się znakami rozpoznawczymi crossoverów tej marki. W nowym modelu wprowadzono szereg innowacyjnych i debiutujących w segmencie technologii, takich jak w pełni diodowe reflektory, pakiet bezpieczeństwa Safety Shield oraz zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy NissanConnect z nawigacją.

 

Nowy X-Trail, zbudowany na platformie CMF sojuszu Renault-Nissan, charakteryzuje się zwiększoną funkcjonalnością dzięki „teatralnemu” układowi foteli, przesuwanemu drugiemu rzędowi siedzeń oraz w pełni zintegrowanemu trzeciemu rzędowi z większą ilością miejsca na nogi i głowy siedzących tam pasażerów.

 

Premiera wersji produkcyjnej e-NV200

Nissan wprowadza do oferty model e-NV200, łączący komfort z zerową emisją i ultraniskimi kosztami eksploatacji. Samochód wykorzystuje najlepsze rozwiązania pochodzące z dwóch modeli – Nissana LEAF i Nissana NV200. W pełni elektryczny zespół napędowy e-NV200 połączono z największą w segmencie kubaturą przestrzeni ładunkowej modelu NV200. W ten sposób powstał praktyczny i uniwersalny pojazd do przewozu osób lub towarów, który nie emituje spalin ani hałasu.

 

Z chwilą rozpoczęcia sprzedaży w maju tego roku e-NV200 będzie dostępny, jako furgon oraz jako pięciomiejscowa wersja osobowa w odmianie Combi lub bardziej luksusowej Evalia. Samochód zaprojektowano głównie z myślą o firmach, ale e-NV200 może zainteresować także prywatnych użytkowników z dużymi rodzinami.

GT-R Nismo

Potężny Nissan GT-R Nismo, którego produkcyjna wersja debiutuje w Europie, jest najszybszym i najbardziej zaawansowanym wyczynowym modelem Nissana w historii marki. Dopracowany do perfekcji na legendarnej Północnej Pętli toru Nürburgring – gdzie uzyskał najkrótszy czas okrążenia w kategorii samochodów seryjnych – nowy GT-R Nismo doskonale reprezentuje ducha marki Nismo, zapewniając zapierające dech w piersiach osiągi.

 

Nowy GT-R Nismo jest napędzany 600-konnym silnikiem 3.8 V6 z podwójnym turbodoładowaniem i został gruntownie zmodyfikowany przez inżynierów Nismo. Dzięki przeprojektowanemu pakietowi aerodynamicznemu, który wytwarza dodatkowe 100 kg siły dociskającej, oraz charakterystyce zawieszenia dostrojonej w Europie, najnowszy GT-R jest najbardziej imponującą odsłoną modelu w jego dotychczasowej historii.

Koncepcyjny Nissan BladeGlider

Pokazany europejskiej publiczności po raz pierwszy w Genewie, odważny pojazd koncepcyjny BladeGlider zrywa z konwencjonalnym podejściem do projektowania samochodów o wyczynowych osiągach. BladeGlider wyróżnia się wąskim rozstawem przednich kół, dzięki któremu wygląda z góry jak samolot ze skośnym układem skrzydeł. Idealny rozkład masy uzyskany poprzez umieszczenie akumulatorów litowo-jonowych i silników między tylnymi kołami umożliwił optymalizację przekazywania mocy przy znacząco ograniczonym obciążeniu przodu pojazdu.

Nowy Qashqai

Nowy Qashqai, którego produkcja w brytyjskich zakładach Nissana w Sunderland ruszyła już pełną parą, wprowadza liczne nowe rozwiązania techniczne oraz innowacyjne i praktyczne elementy stylistyczne. Należy do nich między innymi technologia Safety Shield, czyli jeden z najbardziej wszechstronnych w branży pakietów systemów zapewniających kompleksową ochronę, oraz najnowszy system NissanConnect z funkcją pełnej integracji ze smartfonem.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.