Fotografia, która sprzeda samochód

nikon_11

Planujesz sprzedać auto? Chcesz zamieścić ogłoszenie w serwisie takim jak np. auto.pl? Dominik Kalamus, czołowy fotograf sportów rajdowych, w specjalnym videoporadniku przygotowanym przez www.szerokikadr.pl radzi użytkownikom auto.pl, jak  zrobić zdjęcie przyciągające wzrok, by sprzedać auto szybko i korzystnie.

Szeroki Kadr, portal edukacyjny Nikon Polska, oraz serwis ogłoszeniowy auto.pl zaprasza do obejrzenia najnowszego videoporadnika, w którym Dominik Kalamus podpowiada, jak poprawnie sfotografować swój samochód. Ekspert radzi, gdzie najlepiej zaparkować samochód do zdjęcia, o jakiej porze fotografować, jak przygotować auto oraz jak pokazać detale we wnętrzu, by zrobiły wrażenie. Fotograf wskazuje także, których ujęć nie powinno zabraknąć w naszej ofercie.

Poradnik został przygotowany przy współpracy z auto.pl, a jego pełną wersję znajdziecie na www.szerokikadr.pl, serwisie dla miłośników fotografii, którzy chcą się dowiedzieć, jak robić dobre zdjęcia. Portal to także kompleksowy kurs fotografii online, który inspiruje, uczy i motywuje. Artykuły i videoporadniki tworzone przez zawodowców prowadzą przez wszystkie stopnie wtajemniczenia sztuki fotograficznej. Prezentowane zagadnienia zostały zilustrowane znakomitymi zdjęciami i grafikami. Poradniki odpowiadają na pytanie, jak fotografować najpopularniejsze tematy i pomagają sprostać każdemu wyzwaniu fotograficznemu np. “Jak zrobić dobre zdjęcie samochodu do ogłoszenia?”.

nikon_01_580nikon_07_580nikon_05nikon_04

fot. Dominik Kalamus


Autor ostatniego poradnika, Dominik Kalamus, jest także wykładowcą Akademii Nikona, gdzie prowadzi warsztaty z fotografii rajdowej. Miłośnicy adrenaliny, prędkości, pięknych krajobrazów, kurzu oraz rynku silników będą mogli skorzystać z jego wiedzy już 27 i 29 września w Mikołajkach, podczas Rajdu Polski, który będzie stanowią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

rajdy_samochodowe

fot. Dominik Kalamus


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Fotografia, która sprzeda samochód, 8.0 out of 10 based on 1 rating

Tagi: , , , , ,

Autor: autoadmin

9 komentarzy do “Fotografia, która sprzeda samochód”

 1. Wiesław Rybacki napisał(a):

  Ślicznie dziękuję. Nigdy nie zastanawiałem się nad doborem zdjęć ale teraz będę.
  Prosta lekcja, bardzo praktyczna i zawodowa.
  Pozdrawiam.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 2. hartge napisał(a):

  Witam, wystawiam ogłoszenia motoryzacyjne systematycznie od 2006 roku, około 500 samochodów rocznie, zgodzę się z zasadą czystości, natomiast kadrowanie samochodów jak promów kosmicznych przestało przyciągać klientów już kilka lat temu. Obecnie liczy się pokazanie prawdy na zdjęciach, rzetelna informacja o samochodzie. Minęły czasy kupowania ze zdjęć towaru używanego. Nie łudzcie się że ładne zdjęcia pomogą Wam sprzedać samochód jeśli jest zwykłym bublem… Pozatym ludzie, którzy się znają, celowo omijają „podejrzanie” ładne fotki 😉
  Pozdrawiam

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  • St napisał(a):

   Witam. Właściwie zostałem uprzedzony tym wpisem. Co prawda nie handluję samochodami ale czasem je kupuję i sprzedaję później. Potwierdzam wszystko. Nielicznych można nabrać na ładną fotkę.

   VA:F [1.9.20_1166]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 3. redneck napisał(a):

  Wszystko o czym wyżej, dotyczy samochodów nowych albo w idealnym stanie. Natomiast większość naszego rynku stanowią mocno zajeżdżone ,,okazje”. Inteligencji przyszłego nabywcy (albo wiedzy specjalsty) pozostawiam ocenę stanu rzeczywistego ,,pięknego samochodu” w równie ,,pięknej” cenie.Polecam sposób fotografowania profesjonalnych aukcjonerów zachodnich – tylko defekty lakieru, do tego w powiększeniu. Drobiazgi, które nasi handlarze pomijają skrzętnie, a które są dowodem na to, że nie ma niczego do ukrycia.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 4. Andrzej napisał(a):

  W niniejszym poradniku sądzę, że zabrakło informacji o zdjęciach szczególnych walorów danego pojazdu. A mianowicie jeżeli sprzedajemy samochód wieloosobowy dobrze by było pokazać tylne siedzenia. Ponadto warto pokazać manipulator biegów niezależnie czy to automat czy ze skrzynią manualną.
  Również warto pokazać funkcjonalność, schowki, GPS, sterowanie funkcjami samochodu w tym pokazanie możliwości multimedialnych czy innych cech wyróżniających właśnie nasz egzemplarz z tłumu innych ofert.
  A przy tym nie fałszujmy rzeczywistości poprzez elektroniczne ukrywanie wgniotów, odprysków, zadrapań a wręcz pokarzmy uczciwie właśnie te drobiazgi. Na pewno zyskamy w oczach klienta. Szczególnie ważne przy usiłowaniu sprzedaży używanego pojazdu. Klient zauroczony zdjęciami po porównaniu rzeczywistości zapewne zrezygnuje z zakupu i wystawi nam negatywną cenzurkę. A na tym nam, przecież nie zależy bo w końcu sami pracujemy na opinię o nas.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 5. Janek napisał(a):

  Witam. Zgadzam się z hartge. Osobiście już od 18 lat fotografuję samochody. Również do ogłoszeń.
  Oglądam zdjęcia na różnych serwisach i te dołączane do ogłoszeń i jestem przekonany, że futurystyczne podejście do fotografowania samochodu ma uzasadnienie jeśli umieszczamy je w katalogach, natomiast, jeśli do sprzedaży, to zdecydowanie preferuję bardziej tradycyjne podejście. Zwracam szczególną uwagę na czystość, na detale ułatwiające rozpoznanie kolejnej wersji danego modelu, oraz na pokazanie: zadbanego wnętrza, koloru tapicerki, paneli z przyciskami do sterowania różnościami w aucie. Jeśli są jakieś uszkodzenia karoserii, to zdecydowanie zalecam klientom i robię zdjęcia tych fragmentów. To bardzo uwiarygadnia sprzedającego. Pozdrawiam. Pstryk! 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 6. bemowo40m napisał(a):

  Witam, narzędziem do fotografii na pewno będzie już tylko telefon z wbudowanym aparatem foto. Czy te fotki są wykonane tym narzędziem – wątpie. Każdy śmiertelnik wykona i tak foto aby jak najszybciej puścić je w obieg łącznie z treścią ogłoszenia. Najważniejsze jest natężenie światła, tło i właściwe podłoże na którym stoi samochód.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 7. menthol napisał(a):

  Zgadzam się z hartge,dokładnie tak jest,ładne fotki nie mają wpływu na stan faktyczny auta.Auto zmęczone i wyretuszowane fotki ,tak robi sporo handlarzy.Podczas oglądania takiego samochodu można usłyszeć kilka nie miłych słów i wszystko idzie psu w bude:) Pozdrawiam.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 8. Seba napisał(a):

  Ważne – zdjęć auta lepiej nie robić bezpośrednio po myciu. Spływająca woda i plamy pod autem nie wyglądają dobrze i wzbudzają podejrzenia, czy to aby nie olej, płyn chłodniczy, czy inne płyny ‚ustrojowe’ auta.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: +1 (from 1 vote)