Citroen C-Elysee WTTC: Loeb w nowym aucie

Citroen przedstawia model C-Elysee WTCC, którym ścigać się będzie Sebastien Loeb. 

Citroen C-Elysee WTTCCitroen C-Elysee to sedan segmentu C kierowany przede wszystkim na rynki cechujące się szybkim tempem wzrostu, takie jak kraje Ameryki Łacińskiej, basenu Morza Śródziemnego, Chiny i Rosja. Teraz francuska firma prezentuje jego sportową odmianę.

 

C-Elysee WTCC został obniżony, poszerzony i wyposażony w 18-calowe koła. W agresywnej partii przedniej z dolnym spojlerem dominuje grill atrapy z wydatnym logo Citroena. Sportowego charakteru dodają karoserii mocno poszerzone błotniki przednie i tylne. Potężny spojler na klapie bagażnika ma za zadanie dociskać tylną oś do nawierzchni przy dużych prędkościach.

 

Pod maską Citroena C-Elysee WTCC znajduje się benzynowy silnik 1,6 l turbo z bezpośrednim wtryskiem mieszanki. Korzystając z większego dozwolonego ciśnienia doładowania, w wersji WTCC osiąga on moc 380 KM, którą sześciobiegowa skrzynia sekwencyjna przekazuje na przednią oś.

 

Pierwsza publiczna prezentacja auta odbędzie się przy okazji tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie (12-22 września).

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , ,

Autor: Mototarget.pl

Komentarze są wyłączone.