Carefleet S.A. zamyka III kwartał 2014 r. z większym parkiem pojazdów

Łączna wielkość floty Carefleet S.A. na dzień 30 września 2014r. to 10 525 pojazdów (w usłudze pełnego wynajmu długoterminowego FSL – 9281 sztuk oraz wyłącznego zarządzania flotą-FM 1244 sztuki). Od lipca do września 2014 park floty Carefleet zanotował wzrost o 426 pojazdów.

Trzeci kwartał br., to dla Carefleet S.A. kolejny okres w którym firma zwiększyła liczbę aut we flocie. Nadal samochody z silnikiem na olej napędowy są najczęściej wybierane przez Klientów. Auta z silnikiem diesla stanowią aż 74, 4 proc. ET to zaledwie 25,5 proc. Ford i Skodą to nadal najpopularniejsze marki wśród korzystających z usług Carefleet.

Wyniki za III kwartał po raz kolejny udowadniają, że nasza branża jest nadal w silnym trendzie wzrostowym- mówi Jarosław Pleskot – Dyrektor Finansowy Carefeet S.A. Coraz większą rolę odgrywa tu świadomość efektywności rozwiązań oferowanych przez podmioty wynajmu długoterminowego. Ma to oczywiście przełożenie na wzrost portfela klientów i umów, a tym samym na wzrost wskaźników finansowych realizowanych przez naszą firmę. Przychody wg stanu na koniec września wzrosły nam o 6,14% (r/r). Baza kosztowa dzięki działaniom optymalizacyjnym wzrosła tylko o 3,38% (r/r) co przełożyło się wprost na wzrost zysku netto aż o 44,27 % (r/r). Tym samym uzyskaliśmy wskaźnik ROE na poziomie 38% co daje nam powody do zadowolenia wobec naszych interesariuszy i pozwala nam z optymizmem spoglądać w przyszłość – dodaje Jarosław Pleskot.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , , ,

Autor: autoadmin

Komentarze są wyłączone.