Akcja Fundacji ORLEN – DAR SERCA na rzecz bezpieczeństwa dzieci

Każdy kierowca musi zachować szczególną ostrożność, gdy widzi pojazdy przewożące dzieci – apeluje w kampanii „Dziecko w drodze” Fundacja – ORLEN DAR SERCA. Organizatorzy akcji apelują więc, aby pojazdy, w których znajdują się dzieci, były szczególnie oznakowane. Dlatego już od 1 września wszyscy kierowcy, którzy tankują na stacjach ORLEN i Bliska, otrzymają specjalną naklejkę informacyjną związaną z akcją.

fundacja_orlen_dar_serca_262x100Jak wynika z policyjnych statystyk, w ubiegłym roku na polskich drogach doszło do ponad 4 tysięcy wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku do lat 14. Życie straciło w nich ponad sto dzieci, a przeszło 4,5 tys. zostało rannych. Najczęściej, wypadki te są skutkiem zaniedbań osób dorosłych oraz niewłaściwego zabezpieczenia dziecka w samochodzie.

Naszą akcją chcemy przypominać uczestnikom ruchu drogowego o konieczności zwrócenia szczególnej uwagi na auta przewożące dzieci. Okres roku szkolnego to wzmożony ruch i pośpiech. Dlatego chcemy przypomnieć, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Liczymy, że nasza akcja, w której rozdajemy naklejki „Dziecko w drodze”, obudzi ostrożność i wyobraźnię wśród kierujących pojazdami – mówi Paweł Wojciechowski, Prezes Fundacji ORLEN – DAR SERCA.

naklejkaNaklejki na szybę, informujące o przewożeniu dziecka w samochodzie, będą rozdawane kierowcom na stacjach paliw sieci PKN ORLEN oraz BLISKA w całej Polsce od dnia rozpoczęcia roku szkolnego.

Fundacja ORLEN – DAR SERCA, oprócz stałej opieki nad dziećmi z Rodzinnych Domów Dziecka, prowadzi także programy związane z bezpieczeństwem dzieci i edukacją w zakresie prawidłowego zachowania na drodze. Fundacja była m.in. partnerem ogólnopolskiej kampanii „Zebra w paski też nosi odblaski”, organizowanej przez policję.

Akcja „Dziecko w drodze” jest efektem współpracy Fundacji ORLEN – DAR SERCA i PKN ORLEN w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Koncern prowadzi od kilku lat znaną kampanię społeczną „ORLEN. Bezpieczne drogi”, natomiast Fundacja wspiera działania policji i wspólnie z nią organizuje projekty edukacyjne. Ostatnio były to zajęcia „Letniej Akademii Małego Policjanta” prowadzone dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka uczestniczących w wakacjach w nadmorskim Mrzeżynie.

plakat-dziecko_na_drodze

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , , , ,

Autor: autoadmin

Komentarze są wyłączone.